Czy wieże kwiatowe i donice mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Za nami trudny okres, jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło! Po przymusowej przerwie czeka nas okres ślubów czy komunii świętych. Nierzadko jednak otoczenie świątyń uniemożliwia tradycyjne nasadzenia roślin ozdobnych – tak pięknie dopełniających rangę  podniosłych uroczystości. Wykorzystując wieże kwiatowe oraz donice XXL, można wyeliminować ten problem, a na dodatek poprawić bezpieczeństwo wiernych.

wieże kwiatowe przed kościołem

Świdnica | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Czy wieże kwiatowe są do całorocznego użytku?

Na brukowanych podjazdach, w bezpośrednim otoczeniu świątyń sprawdzą się mobilne rozwiązania – takie, jakie zdobią już między innymi Bazylikę Mniejszą Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. Od lat podwoje świątyni oraz pomnij Jana Pawła II zdobią niewysokie, acz efektowne wieże kwiatowe, w zależności od sezonu ukwiecane między innymi stokrotkami, pelargoniami czy też surfiniami. Nasadzenia zmieniają się z każdym sezonem – dzięki temu statua jest pięknie podkreślona niemalże przez cały rok. Aby kontynuować te tradycję również po sezonie kwitnienia, dobrym pomysłem jest wypełnienie kwietnika gałązkami świerku.

 

Jak roślinne dekoracje wpływają na bezpieczeństwo?

Szpaler roślinnych dekoracji przed świątynią to wspaniały widok. Szczególnie podczas uroczystości takich jak komunie, chrzty czy śluby – w tak podniosłych momentach kwiatowe elementy stają się ważniejsze niż zwykle. Warto zadbać o ich obecność przed Domem Bożym – nawet w miejscach bez naturalnego podłoża, również przy parkingach. Wieże kwiatowe pełne żywych roślin czy też okazy nasadzone w eleganckich donicach XXL to rozwiązanie, na które zdecydowano się w licznych polskich i europejskich świątyniach. Co ważne, największe pojemniki na rośliny, nawet pomimo swoich pokaźnych rozmiarów, nadal pozostają stosunkowo lekkie, a co za tym idzie mobilne – dzięki temu można je ustawić wyłącznie na czas uroczystości, a następnie przenieść w inne miejsce, gdzie nadal będą pełnić swoje zadanie. To szczególnie ważne w dobie surowych obostrzeń dotyczących liczby uczestników najważniejszych wydarzeń. Odpowiednio operując ustawieniem dekoracji, można jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo wiernych, tworząc większe odstępy między nimi lub po prostu wydzielając konkretne przestrzenie.

 

wielkie donice przed kościołem

Lipka, wizualizacja efektu| źródło: www.wiezekwiatowe.pl | www.terraform.pl

 

wieże kwiatowe przed kościołem

Gniezno | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

 

wieże kwiatowe przed kościołem

Legnica | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

 

wieże kwiatowe przed kościołem

Ruda Śląska | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

 

wieże kwiatowe przed kościołem

Złotoryja | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

 

wieże kwiatowe przed kościołem

Rybnik | źródło: www.terraform.pl

 


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz