Inspirowani i Terra Group jadą w Złombolu

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Złombol wystartował! 11 edycja, 2,5 tys. km trasy, 530 pojazdów, a pośród nich ten jeden: z załogą Monte Verde, za kierownicą i ze wsparciem Inspirowanych Naturą oraz Terra Group!

Do przejechania mają ponad 2,5 tys. km… w jedną stronę. O ile bolidy nie odmówią posłuszeństwa, każdy z zespołów pokona przeszło 5 tys. km. Nie brzmi imponująco? Weźcie zatem pod uwagę fakt, iż większość pojazdów dawno przekroczyło 30-stkę. Bez klimatyzacji, bez wygód, bez hoteli, bez wsparcia technicznego, ale za to pełni entuzjazmu i chęci do działania – załoga Monte Verde już po raz kolejny ruszyła w morderczy rajd, którego celem jest coś więcej niż tylko przygoda.

złombol monte verde team terra group 30 Medium

O co chodzi?

Złombol to charytatywna impreza o motoryzacyjnym zabarwieniu. Jej celem jest zebranie funduszy na rzecz dzieciaków z domów dziecka i ich wakacyjnego wypoczynku. Właśnie ruszyła kolejna, jedenasta edycja rajdu, w którym bierze ponad 570 zespołów. Pośród nich nie mogło zabraknąć ekipy z Zielonej Góry, która wspierana przez nas i firmę Terra Group ma zamiar dotrzeć do celu – trzymamy kciuki!

złombol monte verde team terra group 12 Medium

Przygoda w szczytnym celu

Zasady są proste: do rajdu dopuszczone są jedynie samochody komunistycznej koncepcji lub produkcji, pojazdy osobowe, jak i ciężarowe, autobusy, motocykle czy motorynki. Leciwe bolidy nie zawsze radzą sobie z trasą tak, jak życzyliby sobie ich pasażerowie – ale w tym tkwi sekret najlepszej zabawy. Nie można liczyć na profesjonalne wsparcie mechanika, ale towarzysze rajdu zawsze służą wsparciem – przecież wszyscy jadą w jednej, słusznej sprawie.

złombol monte verde team terra group 22 Medium

Razem dla dzieciaków

Zbiórka jest możliwa dzięki darczyńcom – przedsiębiorcom i osobom prywatnym, które przekazały pieniądze w zamian za udostępnienie powierzchni reklamowej na karoserii pojazdów. Obecność swojego logotypu na tak niezwykłych pojazdach to naprawdę nie lada gratka – wypatrujcie naszego symbolu na stylowym czerwonym fiacie 125!

złombol monte verde team terra group 1 Medium

W tym roku, wraz z firmą Terra Group przyłączyliśmy się do zbiórki i wsparliśmy zielonogórską ekipę Złombolu – Monte Verde Team. Już od edycji 2014 nasze logotypy oglądać na tylnych drzwiach oraz nadkolach fiata 125. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia taka okazja do zaprezentowania się światu i wsparcia dzieciaków.

złombol monte verde team terra group 6 Medium

Co w zamian?

Dla starszych pojazdów nie jest to łatwa trasa, ale trudy tej wycieczki w pełni rekompensują widoki i towarzystwo biorących udział w imprezie, wspaniałych ludzi. Bieżąca trasa wiedzie od Katowic do Kraju Basków. Możliwość skosztowania wyśmienitych regionalnych przysmaków i zobaczenia najpiękniejszych zabytków z pewnością zrekompensuje trudy podróży.

Serdecznie gratulujemy wszystkim ekipom udziału w tym niełatwym rajdzie, a szczególnie załodze Monte Verde Team, za której sukces trzymamy kciuki. Życzymy szerokiej drogi i do zobaczenia wkrótce!

złombol monte verde team terra group 1

Zdjęcia z edycji 2016 dzięki uprzejmości Monte Verde Team

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz