Tak ukwiecono Gostyń!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Miejscowość położona nieopodal Poznania, której daleki jest zgiełk wielkich miast, ale nie wielkomiejski szyk? Oto Gostyń, miejscowość znana w całej Polsce i… poza nią. Masło z tutejszej mleczarni podobno jadła sama Królowa Elżbieta II i papież Jan XXIII! Mieszkańcy Gostynia tworzą społeczeństwo obywatelskie, które dba o swoją małą ojczyznę. Tworzą Budżet Obywatelski, krzewią kulturę sportową, biorą aktywny udział w życiu miasta.

Czas na zmiany!

Rewitalizacja rynku, która miała miejsce kilka lat temu, znacząco przyczyniła się do ożywienia miasta. W centrum ogromnego placu znajduje się pomnik Serca Jezusowego, a tuż niedaleko fontanna. W ciepłe dni rynek zaczyna tętnić życiem, przemieniając się w najlepsze miejsce na spędzenie popołudnia w gronie przyjaciół i rodziny. Ogródki letnie są wypełnione po brzegi, a wszystkie ławki dookoła zajęte przez grupy znajomych.

ukwiecenie gostynia wieze kwiatowe terra 7

Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Wielki potencjał

Dokonana przed kilku laty rewitalizacja ogromnego rynku Gostynia przeszła bardzo pomyślnie, jednak do jej finalnego efektu brakowało kilku drobnych szczegółów. Rynek cechował się stosunkowo monotonną kolorystyką oraz dużą ilością wolnego miejsca (przestrzeni z ogromnym potencjałem!). Na placu wyznaczono kilka punktów spotkań dla mieszkańców, przy których stanęły ławki, jednak ginęły one na tle całości. Pomnik znajdujący się w centralnej części zlewał się z podłożem.

ukwiecenie gostynia wieze kwiatowe gostyn 3

Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Zieleń miejska została na uboczu, reprezentowana przez kilka niewielkich drzew oraz niewielkie rabaty. Na tak ogromnej, pustej przestrzeni brakowało kwiatów i naturalnych wyznaczników granic między poszczególnymi strefami.

ukwiecenie gostynia wieze kwiatowe terra 4

Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Kwiatami w szarość

Już od kilku sezonów rynek w Gostyniu zdobią wiszące i stojące dekoracje. Na lampach pojawiły się kaskady wiszące W600 z kremową i purpurową surfinią, połączone z ipomoeą jasną, zaś teren wokół pomnika został zaakcentowany wysokimi kwietnikami ukwieconymi w ten sam sposób. Jako dodatkowy akcent, w sezonie 2017 na rynku pojawiły się również wielkie donice Gianto z drzewami ozdobnymi i zimozielonymi roślinami. W ten prosty sposób serce miasta pozostanie zielone również w okresie jesienno-zimowym!

ukwiecenie gostynia wieze kwiatowe gostyn 1

Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Przyszło nowe

Rynek po rewitalizacji zyskał nowy, odmieniony wygląd. Przestrzeń wypełniły bujne, kolorowe kwiaty, które efektownie komponują się z fasadą budynku ratusza już przez kolejny letni sezon. Władze Gostynia inwestują w zieleń miejską, stawiając na wizerunek miasta pełnego natury. Efekty widać w samym centrum tuż przed ratuszem, gdzie wieże kwiatowe zdobią okolice najistotniejszych elementów architektury miejskiej.

ukwiecenie gostynia wieze kwiatowe terra 1

Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

ukwiecenie gostynia wieze kwiatowe gostyn 2

Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

 

 


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz