A może… Trawy ozdobne?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
To jedno z pytań, jakie zadano sobie, aranżując tegoroczną zieleń w kwietnikach na terenie centrum Świnoujścia i nadmorskiego bulwaru. Odpowiedź okazuje się jednoznaczna – oczywiście, że tak! Jesteśmy pewni, że ten niesztampowy pomysł już niebawem wejdzie do kanonu najpopularniejszych ukwieceń.

Miasto piękne cały rokJak ukwiecić wieże kwiatowe wiosną? Czym mogą zachwycić latem, a czym… jesienią? A może interesują Cię nasadzenia w donicach XXL? Zbiór najciekawszych, sprawdzonych pomysłów na wielosezonowe ukwiecenie i aranżację przestrzeni publicznych znajdziesz w katalogu „Miasto piękne cały rok – Vademecum inspiracji Terra Group”. Daj się zainspirować - kliknij i pobierz bezpłatnie!

wieze kwiatowe donice miejskie swinoujscie 33

Świnoujście | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

 

W tym roku w Świnoujściu królowało dwojakie podejście do zieleni miejskiej: z jednej strony postawiono na sprawdzone i lubiane rodzaje kwiatów, z drugiej zaś… zaskoczono mieszkańców oraz gości nieszablonowym, jak dla nasadzeń w wieżach kwiatowych rozwiązaniem. Kwietniki kaskadowe wypełniły się bowiem bujnymi trawami ozdobnymi – do tej pory zarezerwowanymi przede wszystkim dla nasadzeń bezpośrednio w podłożu oraz w donicach XXL czy skrzyniach montowanych na barierkach.

wieze kwiatowe donice miejskie swinoujscie 46

Świnoujście | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

 

Ten „naturalny eksperyment” zakończył się pełnym sukcesem – dekoracje nie tylko prezentują się świetnie, ale również przetrwają do późnej jesieni, bez potrzeby wymiany roślin na sezonowe okazy.

wieze kwiatowe donice miejskie swinoujscie 37

Świnoujście | źródło: www.terraform.pl

 

W nadmorskim mieście nie zabrało też popularnych evergreenów – najwyższe kwietniki obsadzono begonią i fuksją, skrzynie kwiatowe wypełniły się ipomeą w duecie z surfinią, a z kolei w betonowych donicach XXL zadomowił się między innymi coraz popularniejszy paciorecznik.

wieze kwiatowe donice miejskie swinoujscie 4

Świnoujście | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

 

wieze kwiatowe donice miejskie swinoujscie 2

Świnoujście | źródło: www.atech-pl.eu

 

Duże donice – duże rośliny!

 

Co ciekawe, w Świnoujściu dał się zauważyć również trend związany z łąkami kwietnymi – bo kto powiedział, że nie sposób zaaranżować ich w kwietnikach kaskadowych? Niższe kwietniki obsadzono łąkowymi okazami, które sprzyjają zapylaczom, a co więcej: sprzyjają zachowaniu różnorodności biologicznej. O oryginalnym, przykuwającym spojrzenia efekcie wizualnym nie trzeba chyba wspominać!

 

W tym roku cała Polska zakwitnie dzikimi kwiatami 

 

wieze kwiatowe donice miejskie swinoujscie 45

Świnoujście | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

 

Zobacz więcej zdjęć tegorocznego ukwiecenia Świnoujścia. Kliknij w miniaturę, by zobaczyć zdjęcie w pełnej rozdzielczości.

 

Tylko do końca września przedstawione w tym wpisie rozwiązania dostępne są w ramach korzystnej oferty, w ramach której do pięciu wybranych dekoracji kolejna zostaje dostarczona GRATIS! Szczegóły po kliknięciu w poniższą grafikę:

promocja 51 terra


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz