Ławka okrągła z donicą – Lubsko z nowymi elementami małej architektury

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Mała architektura w mieście jest niezwykle istotna. Do zadbania o estetykę potrzebne są donice, o porządek – śmietniki, wygodę – stojaki na rower, a chwilę odpoczynku – ławki miejskie. Jednak by osiągnąć planistyczny sukces, nie wystarczy tylko zatroszczyć się o ich obecność. Dobrze jest wybrać takie meble miejskie, które nie tylko doskonale będą spełniać swoją rolę, ale też będą spójne i dopasowane do otoczenia. Jak to zrobić? Weź przykład z Lubska, które może pochwalić się ciekawą aranżacją przed ratuszem, gdzie pojawiła się ławka okrągła z donicą! 

Ławki miejskie – jakie wybrać? 

Ławka miejska ławce nierówna. Bardzo popularne klasyczne modele drewniane z oparciem powoli ustępują miejsca innym kreatywnym projektom. Na topie są obłe kształty, np. ławka okrągła wokół drzewa, i ciekawe połączenie materiałów. Najlepiej gdy design idzie w parze z funkcjonalnością, dzięki czemu element małej architektury staje się nieodłączną częścią przestrzeni publicznej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ławki miejskiej:

  • materiał wykonania – drewno, metal, beton, tworzywo sztuczne – liczy się estetyka, ale też trwałość i koszt pielęgnacji. Ławki miejskie drewniane wymagają impregnacji, w przeciwnym wypadku element małej architektury szybko straci na wyglądzie, ale też może ulec zniszczeniu. 
  • ergonomia – główną rolą ławki miejskiej jest stworzenie miejsca do wypoczynku dla przechodniów. Każdy potrzebuje na chwile przysiąść, by złapać oddech, przepakować rzeczy czy w spokoju wypić ulubioną kawę na wynos. Jednak zbyt wygodne siedziska mogą przyczynić się do problemów. Proste, wygodne ławki z oparciem mogą stać się ulubionym miejscem lokalnych lekkoduchów, którzy będą je okupować przez cały dzień i noc.
  • dodatkowe funkcje – ławka miejska nie musi spełniać tylko jednej roli. Coraz bardziej popularne stają się siedziska z panelem słonecznym i portami do ładowania smartfonów. Ciekawą opcją jest ławka z donicami, w których można zasadzić piękne rośliny. 
  • własny styl – żeby ławka dobrze się prezentowała, powinna być dopasowana do otoczenia. Dlatego świetną opcją będą rozwiązania, które można indywidualnie zaprojektować.  
  • stabilne mocowanie do podłoża – bez przytwierdzenia istnieje szansa, że ławka miejska się przewróci lub w przypływie dziwnych pomysłów przechodniów, którzy nie szanują własności publicznej, powędruje w inne miejsce. 

Ławka okrągła z donicą wybór Lubska

Ratusz w Lubsku jest niezwykle ciekawą zabytkową budowlą. Renesansowy budynek z biało-ceglastą elewacją stał się wizytówką miejscowości. Ze względu na swój historyczny charakter potrzebne były ławki miejskie, które nie będą zbyt nowoczesne, a jednocześnie zwrócą na siebie uwagę. 

lubsko-ratusz
Ratusz w Lubsku z ławkami miejskimi.

Wybór padł na ławkę miejską Zebra od TerraCity. Okrągłe siedzisko świetnie sprawdza się na placach, ponieważ wypełnia niezagospodarowaną przestrzeń, a przechodnie mogą usiąść na niej z każdej strony. Dodatkowo model wyposażony jest w dużą donicę, w której istnieje możliwość nasadzenia bylin, krzewów, a nawet drzew. 

Standardowo ławka okrągła Zebra posiada kolorowe szczebelki, które doskonale wyglądają z pojemnikami na rośliny w żywych barwach – zobacz, jak wygląda klasyczna ławka miejska Zebra. Projekt Lubska wymagał jednak stonowanych odcieni, które będą współgrały z zabytkowym charakterem otoczenia. Z tego względu zrezygnowano z różnobarwnych stalowych części siedziska na rzecz jednolitego koloru: antycznej miedzi. Do tego zostały dobrane ciemnozielone donice. Dzięki temu ławki miejskie w Lubsku są jedyne w swoim rodzaju, a co ważniejsze doskonale komponują się z otaczającymi je budynkami.

Ławka z donicami od TerraCity

Ławka z donicami świetnie sprawdzi się w praktyczniej każdej przestrzeni. Szczególnie że kolor siedziska czy donic możesz indywidualnie dopasować do swoich potrzeb. Dodatkowo jeśli nie jesteś mistrzem planowania i estetyki, nie musisz wybierać w ciemno, zespół Terra Group pomoże zdecydować się na najbardziej pasujące do siebie i otoczenia odcienie, a później przedstawi Ci gotowy efekt na wizualizacji. Koniecznie skontaktuj się z opiekunami klienta i zyskaj więcej niż tylko ławkę miejską. 


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz