Czerwone bombki – świąteczny znak rozpoznawczy Słubic

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Wiele miast poszukuje trwałych dekoracji bożonarodzeniowych, które będą spełniały swoją rolę przez wiele lat, jednak te same elementy z roku na rok nie są już tak dużą atrakcją dla mieszkańców. Jak znaleźć idealny rozwiązanie? Słubice mają na to sposób. W mieście nad Odrą znajdują się już wszystkim znane ozdoby świąteczne, ale także raz na jakiś czas pojawiają się zupełnie nowe, dzięki czemu wszystko wygląda wprost bajecznie. Przygotowaliśmy naszą osobistą inspiracyjną listę – top 3 dekoracji bożonarodzeniowych w Słubicach. 

Miejsce pierwsze – czerwone bombki

Najliczniejszą grupę i świąteczną wizytówkę miasta położonego nad Odrą stanowią duże, czerwone bombki. Kolor świetnie nawiązuje do barwy znajdującej się na herbie Słubic. W granicach miejscowości można znaleźć ponad 30 kulistych dekoracji. Mówimy tutaj o tych największych liczących od 50 cm do nawet 100 cm średnicy, ponieważ tych mniejszych, zawieszonych na choinkach jest z pewnością kilkadziesiąt razy więcej i nie sposób ich policzyć. 

slubice-na-swieta-czerwone-bombki
Duże, czerwone bombki to znak rozpoznawczy Słubic.

Czerwone bombki XXL prezentują się niezwykle efektownie, dzięki zróżnicowanej wielkości, ale też umiejętnemu rozmieszczeniu. Są one rozstawione na Placu Przyjaźni, a także przy Rondzie Solidarności, co świetnie wytycza trasę na spacer. Jednak nie chodzi nam tylko o miejsce, w którym się znajdują. Kluczem do sukcesu jest sposób mocowania. 

Jak można rozmieścić czerwone bombki na przykładzie Słubic:

Dwie możliwości, które zastosowane zostały na Placu Przyjaźni:

  • na stelażu zamocowane do miękkiego podłoża – to gwarancja, że świąteczne ozdoby “nie uciekną” ze swojego stanowiska, 
  • zawieszone na gałęziach za pomocą specjalnej linki – dzięki temu drzewa pozbawione liści, nawet zimą prezentują się pięknie, 
czewrone-bombki-stojace-i-wiszace
Stojące i wiszące czerwone bombki tworzą niepowatarzalną świąteczna kompozycję.

Kolejne możliwości w okolicy Ronda Solidarności:

  • na specjalnej konstrukcji 10 czerwonych bombek tworzy jedyną w swoim rodzaju piramidę – taka ozdoba tworzy piękną dominantę, która od razu skupia na sobie uwagę,
  • na stelażu zamocowanym do twardego podłoża – dzięki stabilizacji za pomocą śrub ani wiatr, ani nic innego nie będzie w stanie przesunąć dekoracji,
  • umieszczone w miejskiej rabacie – tutaj również zastosowano stelaż, ale jest on całkowicie niewidoczny pośród zimozielonych roślin.
dekoracje-swiateczne-miejskie
Duże, czerwone bombki mogą być częścią piramidy, stać samodzielnie na stojaku na twardym lub miękkim podłożu.

Miejsce drugie – choinka na lata

Miejska choinka w Słubicach zdobi Plac Przyjaźni już od 2015 roku i ma 6,5 metra wysokości. Jest to specjalne rozwiązanie firmy TerraChristmas, które pomimo znacznych gabarytów bardzo łatwo się montuje i demontuje (jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, sprawdź nasz wpis o montażu gigantycznej choinki). A co najważniejsze zachowuje świetną formę przez wiele lat, więc jest to rozwiązanie ekonomiczne i przyjazne środowisku. 

Aby choinka stożek nie znudziła się mieszkańcom Słubic, regularnie zmieniane są zawieszone na niej ozdoby. Na początku swojej kariery miała na sobie tylko lampki ledowe, do których w późniejszym czasie doszły czerwone bombki, a w kolejnych latach dekoracje w kształcie gwiazdek, śnieżynek i dzwonków. 

Oto przykłady z roku 2015, 2017 i 2020:

choinka-stozek-2015
Miejska choinka w Słubicach rok 2015.
choinka-w-slubicach-2017
Miejska choinka w Słubicach rok 2017.
choinka-stozek-slubice-2020
Miejska choinka w Słubicach rok 2020.

Miejsce trzecie – dopełniające dodatki

Chociaż czerwone bombki i gigantyczna choinka stożek skupiają na sobie znaczną część uwagi mieszkańców i gości, to nie koniec świątecznych atrakcji. Wzdłuż ulicy Jedności Robotniczej można zobaczyć nieco mniejsze egzemplarze bożonarodzeniowych drzewek do złudzenia przypominające główną choinkę. Na lampach zawieszone są oryginalne trójwymiarowe dekoracje świetlne. Wszystkie te elementy sprawiają, że spacer deptakiem Słubic od mostu granicznego do Placu Przyjaźni to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu z bliskimi.  

nakladki-choinki-z-czerwonymi-bombkami
Deptak w Słubicach ozdobiony choinkami w kształcie stożka i czerwonymi bombkami.

Kolejne święta, kolejne dekoracje

Jeśli chcesz zobaczyć, jak zmieniały się dekoracje świąteczne w Słubicach, zajrzyj do naszego wpisu z 2015 roku – wtedy po raz pierwszy pojawiła się gigantyczny choinka, a także do wpisu z 2017, kiedy to debiut zaliczyły czerwone bombki. Jesteśmy ogromnie ciekawi, czym miasto nad Odrą zaskoczy mieszkańców w tym roku, a Wy?


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz