Świątecznie w Słubicach

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Plac Przyjaźni w Słubicach to kolejne miejsce, w którym zagościł świąteczny klimat. Rosła nakładka na wieże kwiatowe zagościła w mieście z początkiem grudnia i pozostanie tam przez długi czas.

świąteczne dekoracje terrachristmas (8)

Źródło: www.terrachristmas.pl

Miasto: Słubice

Województwo: lubuskie

Liczba mieszkańców: 18 148

Data realizacji: 04.12.2015

Pokryty brukiem plac sprzyja kontaktom towarzyskim i spacerom, jednak utrudnia wprowadzenie naturalnych elementów, które w okresie zimowym mogłyby stać się świątecznymi dekoracjami. Ze względu na to, że Plac Przyjaźni to popularne, często uczęszczane miejsce, jego transformacja musiała przebiec w ekspresowym tempie tak, by nie zakłócać codziennego funkcjonowania mieszkańców gości. Konieczność dodatkowego dekorowania świątecznego drzewka świetlnymi łańcuchami jawiła się jako kolejny problem ze względu na planowaną wysokość dekoracji.

Położenie bezpośrednio przy granicy z Niemcami sprzyja tranzytowym przejazdom, centrum wymagało więc przemyślanej dekoracji.

slubice1

Rozwiązaniem przedstawionych powyżej problemów okazała się nakładka na wieże kwiatowe. W tym przypadku ta rosła konstrukcja została wprowadzona do przestrzeni jako samodzielny element, bez znajdującego się wewnątrz kwietnika. Licząca sobie 650 cm dekoracja została uzupełniona o energooszczędne świetlne ozdoby już na etapie produkcji, dzięki czemu zlikwidowano problem dodatkowych prac już po zakończeniu montażu. Szczyt choinki stanowi ażurowa gwiazda Star 3D, która stanowi doskonałe uzupełnienie białych świetlnych dekoracji w zimnym odcieniu.

świąteczne dekoracje terrachristmas (2)

Źródło: www.terrachristmas.pl

terrachristmas świąteczne dekoracje dla miast

Największą korzyścią, jaką odniosło miasto Słubice dzięki nakładkom na wieże kwiatowe jest natychmiastowy efekt wizualny i ekspresowe wprowadzenie do centrum świątecznego klimatu. Montaż dekoracji wymagał jedynie zespolenia ze sobą gotowych elementów, dlatego przebiegał on szybko i sprawnie. Dzięki zastosowaniu świetlnych dekoracji w technologii LED, pobór energii jest niezwykle niski, co skutkuje wydatkami relatywnie mniejszymi niż w przypadku klasycznych światełek. Zastosowane na szczycie choinki ażurowe dekoracje pozwoliły stworzyć spójną aranżację o zbliżonym odcieniu, dzięki czemu całość wygląda estetycznie.

świąteczne dekoracje terrachristmas (4)

Źródło: www.terrachristmas.pl

terrachristmas świąteczne dekoracje dla miast
świąteczne dekoracje terrachristmas (1)

Źródło: www.terrachristmas.pl

Słubice są gotowe na święta!


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz