Warna ukwiecona!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Warna to jedno z większych miast Bułgarii, a zarazem miejsce, do którego już kilka lat temu trafiły Kaskadowe Konstrukcje Kwietnikowe rodem z Polski. Wraz z tym sezonem kwietniki uświetniają nowoczesne nadmorskie wybrzeże, przyczyniając się do zwiększenia popularności tego słonecznego kurortu.

kwietniki miejskie terra bułgaria (4)Źródło: www.varna.utre.bg

Bułgarska Warna to już kolejne, po Aachen, Moosburgu czy Brandenburg an der Havel, zagraniczne miasto, w którym, postawiono na wieże kwiatowe z polskim rodowodem. Tutaj, podobnie jak w polskich przestrzeniach publicznych, również dominowała szarość i rozległe połacie surowego betonu, które udało się w ciekawy i sprawny sposób ożywić przy użyciu kwiatów. Bezpośrednie sąsiedztwo morskiego wybrzeża wymagało estetycznej dekoracji, którą doceniliby zarówno mieszkańcy, jak i goście odwiedzający park.

kwietniki miejskie terra bułgaria (7)Źródło: www.varna.utre.bg

W połowie lipca na terenie Ogrodu Morskiego w Warnie rozpoczął się montaż wież kwiatowych. Podczas pierwszego etapu przedsięwzięcia rozlokowano 9 dekoracji obsadzonych surfinią w najróżniejszych odcieniach, kwiatem, który jest równie popularny w polskich aranżacjach. Szereg barwnych dekoracji ustawiono wokół zegara słonecznego, stojącego na niedawno zrewitalizowanym placu.

kwietniki miejskie terra bułgaria (2)Źródło: www.varna.utre.bg

Kolejne etapy prac na terenie Parku Morskiego obejmowały rozlokowanie kolejnych 71 kwietników, które uświetniły plac rozpościerający się w bezpośrednim pobliżu wybrzeża. Wokół wejścia do portu oraz wzdłuż bulwaru ustawiono szereg wysokich kwietników, a także wiszące dekoracje w harmonijnych odcieniach.

kwietniki miejskie terra bułgaria (3)Źródło: www.varna.utre.bg

Ze względu na to, że wieże kwiatowe obsadzono w niezwykle różnorodny sposób, doskonale wpasowały się one w najważniejszy element parku: kolorowy przestrzenny napis z logo miasta. Bulwar zyskał więc harmonijną dekorację, która trafiła do każdego zakamarka parku: ukwiecono zarówno wielkie donice, chodniki, jak i przestrzeń ponad głowami przechodniów – spędzanie czasu nad morskim brzegiem jeszcze nigdy nie było tak przyjemne!

kwietniki miejskie terra bułgaria (5)Źródło: www.varna.utre.bg

kwietniki miejskie terra bułgaria (6)Źródło: www.varna.utre.bg


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz