Moosburg znów zachwyca!

16 lipca 2015
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Kolejny raz włodarze urokliwej austriackiej miejscowości – Moosburga stanęli na wysokości zadania i dowiedli, że nawet niewielkie miasteczka mogą być efektownie ukwiecone.

kwietniki miejskie terra (1)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Tak piękne wieże kwiatowe z purpurową surfinią, jakie obecnie zdobią centrum, są niekłamanym powodem dumy.

To już kolejny sezon, gdy Moosburg może się poszczycić ciekawą aranżacją przestrzeni wykonaną z wykorzystaniem wież kwiatowych Terra. Warto przypomnieć sobie kompozycję z pastelowych pelargonii, która uświetniła wejście do ratusza w poprzednich latach, ale na szczególne uznanie zasługują niebanalne dekoracje jesienno-zimowe, gdzie kwietniki kaskadowe wypełniane sezonowymi owocami.

kwietniki miejskie terra (4)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Doskonała passa z ostatnich lat sprawiła, że rok 2015 nie mógł być mniej udany – aktualnie przed bramą do tutejszego ratusza stoją kwietniki miejskie obsadzone surfinią w odcieniach purpury, granatu i złota. Dla zmaksymalizowania ciekawego efektu rośliny nasadzono pasami w kolejnych pierścieniach konstrukcji, dzięki czemu dekoracja stała się bardziej dynamiczna.

kwietniki miejskie terra (2)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Moosburg to turystyczny kurort, przez co stale jest odwiedzany przez gości z całej Europy. Stworzenie wizerunku miasta przyjaznego mieszkańcom i turystom jest więc jednym z najważniejszych zadań, przed jakimi stają tutejsi włodarze i trzeba przyznać, że wybrali najlepsze do tego narzędzie. Niezależnie od szerokości geograficznej to właśnie kwiaty zawsze są trafionym sposobem na powitanie gości i zapewniania im kontaktu z naturą, właśnie dlatego tak ważna jest rola kwietników ulokowanych w centrum.

kwietniki miejskie terra (3)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Oryginalne rozwiązania, jakie obserwujemy w Moosburgu z każdym sezonem to najlepszy dowód na to, że ciekawy wygląd przestrzeni publicznych jest ograniczony jedynie wyobraźnią i nie wymaga dużych nakładów. Roślinne dekoracje zawsze są doskonałą inwestycją w kreowanie wizerunku przestrzeni, i to nie tylko w przypadku miejscowości turystycznych – zieleń w mieście to trend warty naśladowania!