Jak przygotować wieże kwiatowe na zimę? 4 skuteczne sposoby

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Zima to okres, w którym miejskie dekoracje najczęściej znikają z przestrzeni publicznych lub… przeobrażają się w świąteczne ozdoby. Jeśli więc pytanie „co zrobić z kwietnikami zimą?” staje się coraz bardziej nurtujące, spieszymy z co najmniej czterema świetnymi pomysłami na ich przechowanie bądź oryginalne zagospodarowanie, i to bez konieczności demontażu.

wieze-kwiatowe-terra-4Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Opcja 1: Kompleksowa Usługa

To rozwiązanie, które wymaga najmniejszego zaangażowania ze strony włodarzy miasta, a jednocześnie daje najwięcej korzyści. W ramach Kompleksowej Usługi magazynowanie dekoracji zostaje bowiem w całości przeniesione na firmę Terra Group. Co ważne, okres zimowy nie oznacza całkowitej przerwy nad kondycją dekoracji. Podczas gdy miasto pogrąży się w świątecznej atmosferze, grono specjalistów będzie pracować nad stanem technicznym i wizualnym kwietników. Zima to doskonały moment na przeprowadzenie niezbędnej konserwacji i czyszczenia, tak by w przyszłym sezonie wieże kwiatowe trafiły do miasta w jak najlepszej kondycji. O te elementy nie trzeba się jednak martwić, ponieważ ich wykonanie jest zagwarantowane w założeniach Kompleksowej Usługi.

wieze-kwiatowe-terra-2Źródło: www.kompleksowausluga.pl

Opcja 2: magazynowanie

Magazynowanie wież kwiatowych warto zaplanować na najchłodniejsze miesiące, a ostatnie ciepłe chwile wykorzystać na stworzenie roślinnej dekoracji. Jeszcze do nastania przymrozków można obsadzić kwietniki kapustą ozdobną lub wrzosem albo umieścić w nich sezonowe warzywa – np. kukurydzę. Gdy nastaną naprawdę chłodne dni i spadnie pierwszy śnieg, wieże kwiatowe powinny już znaleźć się w osłoniętym magazynie – w tym celu należy je zdemontować i przetransportować w odpowiednie miejsce. Przed ponowną ekspozycją dekoracji w przestrzeniach publicznych należy dokonać niezbędnej konserwacji i czyszczenia.

Opcja 3: TerraChristmas

To sposób na naprawdę piękne przyozdobienie przestrzeni w okresie bożonarodzeniowym, a jednocześnie ochronę wież kwiatowych. Stosując nakładki na kwietniki z gamy dekoracji TerraChristmas, eliminowana jest również konieczność ich demontażu i magazynowania, co oznacza znaczną oszczędność. Sukces tego rozwiania tkwi w jego prostocie: wieża kwiatowa stanowi „bazę” i podstawę choinki, dociążając ją, co gwarantuje stabilność całej konstrukcji. Świąteczne przebranie można dobrać zarówno do modeli stojących, jak i montowanych na latarniach – tak powstają kule z igliwia ponad głowami przechodniów. Zróżnicowane kształty, kolory i rozmiary nakładek sprawiają, że dobranie odpowiedniej przesłony dla posiadanych kwietników staje się banalnie łatwe. W ten sposób powstaje piękne świąteczne drzewko, które może rozjaśnić się tysiącami kolorów – wystarczy dobrać łańcuchy świetlne.

swiateczne-ozdoby-dla-miast-terrachristmas-34Źródło: www.terrachristmas.pl

Opcja 4: osłona

W tym przypadku liczy się kreatywność. Aby uchronić wieże kwiatowe przed skutkami zimowej aury, należy zabezpieczyć je dodatkową osłoną. Dobrym pomysłem jest stworzenie alternatywnej świątecznej dekoracji, której koncepcję można powierzyć mieszkańcom w ramach konkursów lub społecznych konsultacji – to świetny sposób na mobilizację lokalnej społeczności! „Opakowanie” kwietnika tkaniną pozwoli przeobrazić go w gigantyczny prezent świąteczny, a osłonięcie go matą skutkuje powstaniem niebanalnej choinki. W ten sposób wieże kwiatowe bezpiecznie spędzają mroźne zimy, ale również stają się dekoracją – tym razem bez konieczności przenoszenia ich do magazynów. Z nastaniem wiosny wystarczy usunąć osłony i umieścić w kwietnikach wczesne kwiaty.

wieże kwiatowe na zimęŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz