Hydrożel w miejskich nasadzeniach

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Wypielęgnowana zieleń determinuje pozytywny sposób postrzegania miasta. Utrzymanie jej w dobrej kondycji wymaga jednak znacznych nakładów finansowych i wiele energii, a niesprzyjające zurbanizowane środowisko dodatkowo utrudnia nawadnianie i pielęgnację roślin.

hydrożel w miejskich nasadzeniachŹródło: www.fotolia.com

Jak usprawnić ten proces i ograniczyć straty?

Miejskie rośliny mają utrudnione warunki, szczególnie te, nasadzone w pobliżu ulic i parkingów narażone są na duże zasolenie i znaczną ilość toksycznych składników w powietrzu. Chcąc zapewnić im stały dostęp do życiodajnych składników, warto uzupełnić glebę o TerraHydrogelVit, gwarantujący doskonałą kondycję nawet w problematycznym środowisku.

kaskadowe konstrukcje kwietnikowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Ta nowoczesna odżywka doglebowa oraz mieszanka nawozowa, która oprócz czystego hydrożelu zawiera w sobie odpowiednio skomponowane połączenie nawozów długodziałających (NPK). TerraHydrogelVit ma ogromne zdolności sorbcyjne: już 1 gram preparatu jest w stanie wchłonąć nawet 300 ml wody, a następnie przekazać ją do systemu korzeniowego roślin w odpowiedniej ilości i czasie.

Jakie korzyści daje hydrogel w przestrzeni miejskiej?

TerraHydrogelVit gwarantuje aż 3-krotnie niższą częstotliwość nawadniania miejskich roślin i zmniejszenie ich nawożenia do 60%. Niezależnie, dzięki zastosowanym w preparacie składnikom pokarmowym, sadzonki szybciej ukorzeniają się w podłożu i są odporniejsze na susze oraz choroby. To szczególnie istotne w miejscach trudnodostępnych i narażonych na zwiększone zasolenie i dużą ilość gazów spalinowych. Jednokrotna aplikacja odżywki zapewnia zdrowe rośliny, a jednocześnie pozwala ograniczyć wydatki i nakłady pracy związane z ich pielęgnacją.

Kaskadowe konstrukcje kwietnikowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Nasadzenia w gruncie, w pojemnikach i wieżach kwiatowych

Przygotowanie gruntu pod miejskie nasadzenia wymaga połączenia TerraHydrogelVit z glebą.  Mając tak przygotowane podłoże, można umieścić sadzonki w miejscu przeznaczenia.

Kompleksowa Usługa Zielona GóraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Kiedy stosować hydrożel w nasadzeniach miejskich?

Odpowiednim momentem na użycie TerraHydrogelVit jest wczesna wiosna, warto wzbogacić nim glebę podczas sadzenia nowych roślin na rabatach, przy parkingach i skwerach, a także tą, przeznaczoną dla roślin w donicach i kwietnikach.

kaskadowe konstrukcje kwietnikowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Czy hydrożel jest bezpieczny dla środowiska?

TerraHydrogelVit to całkowicie nieszkodliwy preparat. Jest w 100% ekologiczny i przyjazny dla środowiska. Po 3-5 latach od zastosowania w glebie ulega biodegradacji.


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz