Czego chce pelargonia, za czym tęskni tuja?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Iglaki i rośliny ozdobne, pomimo tego, że są diametralnie różnymi roślinami, tak samo wymagają stałego dostępu do wody i solidnego zakorzenienia w gruncie. Zwyczajna ziemia i manualne dostarczanie wody nie zawsze są optymalnym rozwiązaniem, a dla najlepszego efektu potrzebne są specjalistyczne podłoża. W jaki więc sposób uzyskać roślinną kompozycję marzeń? Zobaczmy:

Z gruntu zdrowa roślina

Chcąc uzyskać piękne, zdrowe rośliny, warto jest poświęcić im nieco uwagi, a przede wszystkim zapewnić odpowiednie warunki już na starcie. Świadomość zróżnicowanych potrzeb to podstawa! Dobór stanowiska i podłoża ma wszak wielki wpływ na to, jak zaprezentuje się rabata, kwietnik czy doniczkowa dekoracja w przyszłości.

jak rozmnażać pelargonię 1

Surfinia czy pelargonia, bohaterki ogrodów i tarasów, szczególnie wymagają odpowiedniego podłoża. Warto wybrać gotową mieszankę, by mieć gwarancję najlepszego efektu, a jednocześnie oszczędzić czas, jak potrzebny jest na skomponowanie odpowiedniej mieszanki. O kondycję roślin świetnie zadba podłoże dla roślin ozdobnych z linii Aqua Save firmy Greenyard Horticulture Poland (Hollas), które oprócz nawozu wieloskładnikowego zawiera również hydrożel Terra, chłonący i oddający wodę roślinie, gdy ta tego potrzebuje. Efektem są zdrowe okazy, które wymagają znacznie mniej pielęgnacji. Pragniesz pięknej kompozycji na balkonie? To łatwe!

zimowanie pelargonii 4

W moim ogrodzie…

Domowa uprawa to jednak nie wszystko! Wielu z nas ceni sobie również zadbany, bujny ogród. Dla uzyskania takiego efektu również trzeba już od początku stosować rozwiązania dedykowane konkretnym okazom. Podczas gdy surfinia to królowa balkonów, to tuja czy cis są szczególnie cenione w ogrodach, zarówno jako dekoracja, jak i dyskretna, naturalna przegroda. Tylko zdrowa roślina da efekt, którego oczekujemy: gęste igliwie, które łatwo formować i soczysty, zielony kolor. Sukces zaczyna się już podczas nasadzenia: iglaki warto umieszczać w specjalistycznym podłożu z linii Aqua Save, które za sprawą innowacyjnej kompozycji znacznie upraszcza uprawę.

iglaki w ogrodzie 2

Woda – źródło życia

Dostarczanie wody do ogrodowych roślin nie zawsze jest jednak łatwe, a upalne lata wymuszają dodatkowe podlewanie również (stosunkowo najbardziej odpornych na suszę) iglastych roślin. Brak bezpośrednio połączenia z wodociągami utrudnia tę operację, a wspieranie się konewkami wymaga nie lada siły fizycznej. Warto zminimalizować konieczność takich zabiegów, ale bez szkody dla roślin. Rozwiązanie? Odpowiednie podłoże. Dzięki zawartości ekologicznego hydrożelu Terra w produktach linii Aqua Save rośliny wymagają rzadszego podlewania, ponieważ woda gromadzi się w podłożu i jest przekazywana do korzeni wyłącznie w momencie, gdy zachodzi taka potrzeba. To nawet do 5 lat dodatkowego źródła wody dla ogrodowych okazów!

iglaki w ogrodzie 1
SONY DSC

Zapisz


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz