Zielone miasto – nowoczesne miasto

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Nowatorskie rozwiązania urbanistyczne niosą za sobą wiele korzyści, ale też narzucają konieczność eliminowania naturalnej zieleni. Nie warto iść na takie ustępstwa.

wieże kwiatoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Przestrzeń publiczna może być „zielona” i rozwinięta gospodarczo jednocześnie!

Zieleń w mieście jest równie istotna, co rozwiązania czysto funkcjonalne, takie jak chodniki, budynki, ulice, czy place. Aranżując przestrzeń publiczną, nie można pominąć elementów gwarantujących kontakt z naturą – w zurbanizowanej przestrzeni umożliwiają to przede wszystkim duże donice oraz wieże kwiatowe.

wieże kwiatowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Przełamanie monotonnego krajobrazu nowoczesnego miasta przy użyciu zieleni nie jest trudne i nie wymaga nawet występowania gleby w naturalnej postaci. Stosując wieże kwiatowe, można sprawnie, szybko i efektownie wprowadzić naturalne elementy również w miejsca takie jak place, deptaki, a nawet w przestrzeń pomiędzy biurowcami.

wieże kwiatoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Współczesne metropolie stawiają na indywidualny charakter i dynamiczny rozwój. Masowo powstające wieżowce wypierają jednak parki i zieleńce – nie są jednak żadną przeszkodą, by współistniały w harmonii z naturą. Kwietniki miejskie są rozwiązaniem, które pozwala pogodzić interesy natury i prężnej gospodarki – ze względu na to, że są mobilne, mogą zostać z łatwością ulokowane w najbardziej niedostępnym dla roślin miejscu, również na placach, chodnikach i w pobliżu budynków.

Cieplice Zdrój wieże kwiatowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

W miejscach, gdzie wprowadzenie stojących dekoracji jest niemożliwe, warto wybrać ample kwiatowe. Te podwieszane kwietniki mogą być zamontowane na latarniach i słupach, dzięki czemu pozwalają przemycić element natury bez zajmowania przestrzeni na poziomie chodników. Ze względu na uniwersalny i solidny system mocowania, ample mogą z łatwością ukwiecić przestrzeń ponad głowami mieszkańców.

wiszące wieże kwiatoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Opatentowany system otwartych pierścieni, jaki tworzy wieże kwiatowe, to rozwiązanie gwarantujące niezakłócony dostęp do wody i składników odżywczych dla całego systemu korzeniowego. Glebę miejskich roślin warto jednak wzbogacić o HydrogelTerraVit – specjalistyczną odżywkę, która dostarczy niezbędnych składników odżywczych oraz zmagazynuje i dostarczy wodę dla roślin, co pozwoli ograniczyć częstotliwość zabiegów pielęgnacyjnych i podlewania. To szczególne ważne podczas nasadzeń miejskich, gdyż zarówno miejskie powietrze, jak i gleba nie sprzyjają rozwojowi roślin.

kaskadowe konstrukcje kwietnikoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Wyznacznikiem nowoczesnej metropolii jest rozwój ekonomiczny, ale przede wszystkim to, w jaki sposób dba się w niej o interesy mieszkańców. Wysoki standard życia musi obejmować wszystkie aspekty: zarówno aspekt gospodarczy, urbanizację i zaawansowane rozwiązania technologiczne, jak i dostępność miejsc zielonych, pozwalających na relaks i kontakt z naturą.

kaskadowe konstrukcje kwietnikoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Nowoczesne miasto to więc tylko takie miasto, które w swoim krajobrazie ma nie tylko nowoczesne budowle, ale również zadbaną roślinność, której wprowadzenie umożliwiają właśnie wieże kwiatowe.

kaskadowe konstrukcje kwietnikoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

kaskadowe konstrukcje kwietnikoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Świebodzin kaskadowe konstrukcje kwietnikowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Kaskadowe konstrukcje kwietnikowe Terra H2400Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

kaskadowe konstrukcje kwietnikowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Kaskadowe konstrukcje kwietnikoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

kaskadowe konstrukcje kwietnikoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

kaskadowe konstrukcje kwietnikoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz