Życie w stylu eko

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Moda na ekologiczny sposób bycia wymusza pewne zachowania. Coraz więcej ludzi woli hodować własne rośliny zamiast zaopatrywać się w sklepach. Uda się to jedynie przy wsparciu odpowiednich narzędzi.

donice TerraForm

Źródło: archiwum Terra

Uprawa roślin w przydomowych ogródkach jest alternatywą dla nabywania ich w supermarketach. To sposób na stały dostęp do świeżych kwiatów, które doskonale dekorują zarówno klomby, jak i domowe wnętrza. Tak można również zapewnić sobie własne warzywa i aromatyczne zioła, np. miętę lub bazylię.  Decydując się na założenie ogrodu należy liczyć się jednak z ciężką pracą, ekspozycją na wiatr, mocne słońce i inne niewygody towarzyszące jego pielęgnacji. Czy uprawa roślin może być komfortowym zajęciem?

donice TerraForm

Źródło: archiwum Terra

Żyj wygodnie

Okazuje się, że można żyć ekologicznie bez zbędnego wysiłku. Duże donice sprawiają, że właściciel małego ogródka, czy nawet mieszkania w bloku może sobie pozwolić na wprowadzenie roślin do otoczenia. Również utrzymanie ich w dobrej kondycji i pielęgnacja staje się znacząco mniej kłopotliwa. Ze względu na wytrzymałe materiały stosowane podczas produkcji, nastanie sezonu zimowego nie musi łączyć się z przenoszeniem ciężkich pojemników z ogrodu do wnętrza – mogą z powodzeniem zostać na zewnątrz, efektownie dekorując przestrzeń przez cały rok.

donice TerraForm

Źródło: archiwum Terra

Żyj różnorodnie

Ogromny wybór nowoczesnych pojemników na rośliny sprawia, że przydomowa uprawa nabiera zupełnie nowego znaczenia. Duże donice marki TerraForm pozwalają na tworzenie własnych aranżacji i szybką jej zmianę w każdej chwili. W ten sposób pojemniki znacznie potęgują dekoracyjny efekt, jaki dają same rośliny.

donice TerraForm

Źródło: archiwum Terra

Żyj bez ograniczeń

Ekologia nie musi oznaczać nudy. Donice produkowane są obecnie w rozmaitych kolorach, kształtach i rozmiarach. Szczególnie duże okazy, takie jak Gio Tondo od TerraForm są w stanie pomieścić nawet drzewa. Niebanalny wygląd produktów tego typu z pewnością przemówi do najbardziej wymagających odbiorców, pragnących pozostać w zgodzie z panującymi trendami. W tak dużych pojemnikach można z powodzeniem uprawiać iglaki, krzewy, byliny, kwiaty, zioła, a nawet warzywa – wszystko zależy jedynie od wyobraźni.

donice TerraForm

Źródło: archiwum Terra

Żyj gustownie

Duże donice wkroczyły do świata nowoczesnych dekoracji. Zestawienie roślin z kontrastowym pojemnikiem nie stanowi już o złym guście, a wręcz przeciwnie:  to sposób na wyróżnienie się. Design ogrodowy ściśle łączy się z wystrojem wnętrz i pozostaje z nim w stałej relacji. Właśnie dlatego popularność zdobywa trend zwany „homing”, w którym dąży się do zatarcia granic na linii dom-ogród. Idąc w zgodzie z wyznacznikami modowymi i potrzebą zdrowego stylu życia, warto zdecydować się na donice, będące idealnym połączeniem stylu i praktyczności.

donice TerraForm

Źródło: archiwum Terra

Rośliny w donicach to rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale również pozwalające prowadzić ekologiczny sposób życia. Pozwalają łatwo i bez zbędnego wysiłku wprowadzić element natury do najmniejszego nawet mieszkania i ogrodu. Warto wiec zdecydować się na własną, zdrową uprawę w nowoczesnych pojemnikach – w trosce o naturę i z myślą o eleganckim wystroju.

donice TerraForm

Źródło: archiwum Terra


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz