Ogród lśniący blaskiem

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Jak sprawić, by zwykły przydomowy ogród stał się tajemniczy i fascynujący? Klasyczne rozwiązania przeszły do lamusa – warto zainwestować w podświetlane donice i meble.

donice podświetlane

Źródło: archiwum Terra

Wszystko powinno zacząć się od przemyślanego planu. Jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę z ogrodem, zacznijmy od wyznaczenia głównych jego elementów. Altanka, podjazd, klomby, oczko wodne – to wszystko odgrywa bardzo ważną rolę podczas rozmieszczania instalacji elektrycznej, której wymagają nowoczesne elementy wystroju.

donice podświetlane

Źródło: archiwum Terra

Ogród, który budzi zachwyt

Przygotowaną przestrzeń można wzbogacić o podświetlane elementy. Warto zauważyć, że światło odbijające się od roślin wygląda niezwykle efektownie. Duże donice nadają się idealnie ze względu na swoje różne rozmiary, idealnie dostosowane do wielkości każdego kwiatu, krzewu, czy nawet drzewa.

Przy odpowiednim oświetleniu wiele zyskuje również elewacja domu i jego okolica. Duże donice są w stanie wygenerować ilość światła niezbędną do stworzenia przytulnej atmosfery, ale również przekształcą ścieżki w bezpieczne ciągi komunikacyjne. Ustawione w równym szeregu pojemniki staną się swego rodzaju drogowskazami wyznaczającymi drogę nawet po zmroku, a przy tym są ciekawym elementem dekoracyjnym.

donice podświetlane

Źródło: archiwum Terra

Odkryj nowe formy roślin

Warto przemyśleć sposób rozmieszczenia podświetlanych elementów na przestrzeni ogrodu. Liczy się kierunek padania światła, zwłaszcza gdy chcemy osiągnąć określony efekt dekoracyjny. Podświetlane donice ustawione w sąsiedztwie krzewu pozwolą wyeksponować jego walory, nadając mu nieco tajemniczego charakteru. Pojemniki są w stanie stworzyć nastrojowe kontrasty na linii roślina-przestrzeń, tym bardziej jeśli zdecydujemy się na kilka źródeł światła. W podobny sposób można podkreślić walory fontann, oczek wodnych i różnorakich rzeźb, jakie lubimy stawiać w naszych ogrodach. Nic przecież nie kreuje bajkowej atmosfery lepiej niż zestawienie kształtów, wody i światła!

Na rynku istnieją podświetlane pojemniki są na tyle duże, że zdołają pomieścić drzewa – po zmroku, gdy tylko donica zostanie podłączona do źródła prądu, ich korona nabierze zupełnie innego wyrazu niż ma to miejsce za dnia.

donice podświetlane

Źródło: archiwum Terra

Planuj rozważnie

Podświetlane pojemniki jeszcze niedawno były wyznacznikiem ekstrawagancji. Obecnie, to ceniony i popularny sposób na dekorację ogrodów i wnętrz mieszkalnych. Należy jednak zawsze zachować szczególną ostrożność podczas zakupów: jedynie produkty wykonane z wytrzymałych materiałów  sprawdzą się w naszych ogrodach i nie przyczynią się do żadnych wypadków.

Podświetlane donice marki TerraForm w pełni spełniają te wymogi. Są nie tylko estetyczne, ale również odporne na wpływ czynników atmosferycznych. Wszyscy przecież chcemy, aby  zakupiona właśnie donica zachowała swój urok przez długie lata.

donice podświetlane

Źródło: archiwum Terra

Podświetlane elementy sprawią, że ogród nabierze nowego wyrazu. To nowoczesny sposób, aby nawet niewielka przestrzeń stała się tajemnicza i elegancka. Chcesz naprawdę zaskoczyć swoich gości? Zaproś ich do prawdziwego Tajemniczego Ogrodu!

donice podświetlane

Źródło: archiwum Terra

donice podświetlane

Źródło: archiwum Terra

donice podświetlane

Źródło: archiwum Terra

donice podświetlane

Źródło: archiwum Terra

 

 


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz