Kwitnący biznes

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Powoli robi się coraz cieplej, dlatego wielu restauratorów, hotelarzy i przedsiębiorców decyduje się na otwarcie letniego ogródka. Współczesny konsument staje się jednak coraz bardziej wymagający… Istotny jest więc pomysł.

konstrukcje kaskadowe

Źródło: archiwum Terra

W Polsce dużą popularnością cieszą się ogródki piwne, zwykle działające pod szyldem i przy wsparciu ze strony określonej marki. Zdarzają się również kawiarnie oraz jednostki łączące kilka profili działalności. Najczęściej są one przedłużeniem lokalu na świeżym powietrzu lub samodzielnymi, ale niewielkimi punktami gastronomicznymi. Miejskie starówki są przepełnione lokalami tego typu, dlatego w gestii właścicieli leży to, aby skutecznie wyróżnić swój właśnie biznes. Liczy się idea, która wyróżni lokal i sprawi, że gość wybierze właśnie naszą, a nie inną propozycję.

konstrukcje kaskadowe

Źródło: archiwum Terra

Nietypowe pomysły

W dużych miastach konkurencja jest rzeczą naturalną i nieuniknioną, a to wymusza niekonwencjonalne pomysły. Współczesny klient ma jednak coraz większe oczekiwania, i może zignorować lokal, który nie oferuje nic poza samą gastronomią. Czy da się tego uniknąć?

konstrukcje kaskadowe

Źródło: archiwum Terra

Potęga kwiatów

Największą ozdobą każdego ogródka letniego jest roślinność. Jej dobór należy poważnie przeanalizować, ponieważ wiele zależy od stopnia nasłonecznienia i wilgotności. Dodatkowym problemem jest usytuowanie takich lokali, ogródki są co prawda stosunkowo wąskie, ale taką wadę można skutecznie przekuć w zaletę. Sposobem na trudnodostępne lokalizacje są wieże kwiatowe oraz zawieszane skrzynki kwiatowe marki Atech. To nie tylko elegancka ozdoba, ale również parawan, izolacja od ruchliwego miasta i kwitnąca bariera oddzielająca gości ogródka od ciekawskich spojrzeń przechodniów. W każdym z przypadków należy jednak pamiętać, aby rośliny ustawione w pojemnikach nie utrudniały konsumpcji i nie zaburzały komunikacji.

skrzynki kwiatowe

Źródło: archiwum Terra

Kompozycje kwiatów warto stworzyć w dbałości o rytm i symetrię – odpowiedni będzie jeden gatunek kwiatów, posadzony w identycznych pojemnikach ustawionych w regularnym szyku. Sprawdzą się również duże donice TerraForm, które ze względu na swoje zróżnicowane kształty i rozmiary są doskonałym narzędziem do aranżacji przestrzeni.

 

skrzynki kwiatowe

Źródło: archiwum Terra

Harmonijne otoczenie

Wybór donic czy skrzynek powinien być podyktowany charakterem ogródka. Nie ma miejsca na przypadkowe decyzje. Harmonię uzyskać można jedynie wówczas, gdy dekoracje będą nawiązywać do stylu całego otoczenia. Sąsiedztwo nowoczesnych, przeszklonych biurowców wręcz wymusza dla siebie towarzystwo, jakim mogą być duże donice. Taka architektura lubi prostotę i minimalizm. Doskonale sprawdzają się więc polietylenowe meble miejskie i elementy wyposażenia.

donice miejskie

Źródło: archiwum Terra

Liczy się dobry nastrój

Aranżacja ogródka wymaga również przemyślanego oświetlenia. Odpowiednio dobrane w wyjątkowy sposób podkreśli charakter miejsca i skutecznie wyeksponuje walory. W tym przypadku również sprawdzą się podświetlane donice – ich przyjemne światło umili każdy wieczór. To również niezwykły drogowskaz, mówiący już z daleka, że to miejsce jest warte odwiedzenia.

konstrukcje kaskadowe

Źródło: archiwum Terra

Ogródki letnie to doskonała inwestycja – wraz z nastaniem cieplejszych dni zapełniają się one całymi tłumami gości, pragnącymi dobrego posiłku, relaksu i kontaktu z naturą w samym środku miasta. Warto jednak posłużyć się kilkoma prostymi zasadami i stworzyć ciekawą aranżację, która skutecznie wyróżni lokal na tle konkurencji.

 


Cześć!
Bądź na bieżąco z naszymi treściami!
Chcesz być pierwszym, który dowie się o nowych wpisach na blogu? Zapisz się teraz, aby otrzymywać ekskluzywne powiadomienia! Pozdrawiamy,
Kamila Pieślak i zespół Terra Group

Dodaj komentarz