Zieleń udomowiona – ukwiecenie osiedli nie jest trudne

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
W maju śledziliśmy początki roślinnej aranżacji jednego z gdańskich osiedli. Minął już kwartał, dlatego ponownie tam zaglądamy, by zobaczyć, jak przyjęły się naturalne dekoracje.

wielkie donice na osiedlach donice gianto xxl terraformpl 12

Gdańsk | źródło: www.terraform.pl

Niedawno oddane do użytku gdańskie osiedle Morenova daje mieszkańcom wszystko, czego obecnie wymaga się od nowoczesnej zabudowy tego typu. Minimalistyczne, schludne osiedle kusi oryginalną architekturą… jednak to nadal nie wszystko. Współczesny mieszkaniec wielkiego miasta poszukuje wygody i swobodnej komunikacji, jednak nie chce całkowicie rezygnować z otaczania się naturą.

wielkie donice na osiedlach donice gianto xxl terraformpl 42

Gdańsk | źródło: www.terraform.pl

Aby pogodzić te (pozornie) wykluczające się potrzeby, nowoczesne osiedla mieszkaniowe już na etapie projektu warto urozmaicać zielonymi skwerami, miniaturowymi parkami czy kolorowymi placami zabaw. Tam gdzie nie ma podłoża w tradycyjnym wydaniu lub miejscach, które są przeznaczone pod trawniki, warto wykorzystać duże donice.

wielkie donice na osiedlach donice gianto xxl terraformpl 17

Gdańsk | źródło: www.terraform.pl

Właśnie po to rozwiązanie sięgnął deweloper odpowiedzialny za aranżację osiedla Morenova. Jak jednak zaakcentować obecność natury wobec ogromu budynków mieszkalnych? Grunt to kontrast – soczyście zielone donice XXL skutecznie wyróżniły się na tle jasnych gmachów. Tak powstała roślinna oaza w samym centrum miejskiej dżungli, w której miło spędzą czas wszyscy mieszkańcy, niezależnie od wieku. Wielkie pojemniki na rośliny ulokowano na planie okręgu, podkreślając oryginalnie wykończony skwerek.

wielkie donice na osiedlach donice gianto xxl terraformpl 15

Gdańsk | źródło: www.terraform.pl

Choć od pojawienia się donic XXL na gdańskim osiedlu minęło niewiele czasu, nasadzone w nich sumaki octowce zdążyły pokazać pełnię swoich walorów dekoracyjnych. Pojawiły się atrakcyjne liście, a już niebawem, bo jesienią, światu ukażą się charakterystyczne dla tego gatunku owocostany – roślinna oprawa osiedla będzie zachwycać jeszcze przez wiele tygodni!

Zajrzyj do wpisu, w którym po raz pierwszy pisaliśmy o donicach XXL na gdańskim osiedlu – klik

 

Zobacz więcej zdjęć ukwiecenia gdańskiego osiedla – kliknij w miniaturę, by zobaczyć zdjęcia w pełnej rozdzielczości

Gdańsk | źródło: www.terraform.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz