Wypoczynek w rytmie natury, czyli ukwiecenie Cieplic-Zdroju

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Jedno z najpiękniejszych miejsc w województwie dolnośląskim, odwiedzane przez tysiące turystów i kuracjuszy. Cieplice, które od kilkudziesięciu lat są już dzielnicą Jeleniej Góry, nieustannie zachwycają swoim urokiem oraz klimatem, który sprzyja wypoczynkowi. Nic dziwnego, że jak głosi legenda, te tereny odkrył w XII wieku książę Bolesław Wysoki podczas polowania.

wieże kwiatowe terra cieplice ukwiecenie 7Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Cieplice-Zdrój zyskały swoją sławę dzięki wodom leczniczym, których temperatura 86°C jest najwyższą w Polsce. Swoistą terapią dla kuracjuszy są również spacery po pięknych, naturalnych parkach. W uzdrowisku leczone są choroby ortopedyczno-urazowe, reumatologiczne, układu nerwowego, nerek i dróg moczowych, choroby oka i przydatków oka oraz osteoporoza.

wieże kwiatowe terra cieplice ukwiecenie 6Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Oprócz parków pełnych zabytkowej architektury turyści chętnie odwiedzają Plac Piastowski, przy którym znajduje się zespół pałacowy rodziny Schaffgotschów – to do tego rodu przez ok. 500 lat należały Cieplice-Zdrój. To właśnie w tym miejscu znajdują się kaskadowe konstrukcje kwietnikowe.

wieże kwiatowe terra cieplice ukwiecenie 4Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Cieplice-Zdrój posiadają piękny rynek, jednak pozbawiony natury. Mimo obecności zabytkowych kamienic oraz pałacu samo miejsce sprawiało wrażenie bezbarwnego i monotonnego. Dominowały szarości i beże. Rynek został zaprojektowany w formie alei, wzdłuż której zostały postawione ciemne ławki i lampy. Całość prezentowała się estetycznie. Niestety brakowało tego przysłowiowego „czegoś”, co jednoznacznie zdefiniowałoby rynek Cieplic-Zdroju.

wieże kwiatowe terra cieplice ukwiecenie 2Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Włodarze Cieplic-Zdroju zdecydowali się na postawienie rosłych wież kwiatowych (H2400). Te wysokie kaskady obsadzone wyrazistą czerwoną pelargonią przełamały panowanie pastelowych barw na rynku, tym samym dodając kontrastu do otoczenia. Ustawienie wysokich kaskad wzdłuż trasy spacerowej było bardzo dobrym pomysłem. Ciemne kolory ławek i koszy zostały przysłonięte, a spacerowicze mają wrażenie, jakby szli wzdłuż kwitnącej ściany. Takie rozwiązanie również podkreśla rolę natury jako nieodłącznego elementu krajobrazu Cieplic-Zdroju.

wieże kwiatowe terra cieplice ukwiecenie 1Źródło: www.wiezekwiatowe.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz