Wrzos rządzi jesiennym ukwieceniem Wrocławia

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Powiedzieć, że wrzos króluje jesiennym ukwieceniom, to jak nie powiedzieć nic. O tym, jak bardzo popularny jest w obecnym sezonie, dowiadujemy się między innymi z Wrocławia.

Miasto piękne cały rokJak ukwiecić wieże kwiatowe wiosną? Czym mogą zachwycić latem, a czym… jesienią? A może interesują Cię nasadzenia w donicach XXL? Zbiór najciekawszych, sprawdzonych pomysłów na wielosezonowe ukwiecenie i aranżację przestrzeni publicznych znajdziesz w katalogu „Miasto piękne cały rok – Vademecum inspiracji Terra Group”. Daj się zainspirować - kliknij i pobierz bezpłatnie!

wieze kwiatowe jesienne ukwiecenie miasta kwietniki miejskie terra wroclaw 4

Wrocław | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

 

To właśnie wrzos jest bohaterem dzisiejszej relacji z Wrocławia, jednak nie jest to bohater odosobniony. W kolorowaniu miasta podczas trwającej właśnie jesieni wspierają go inne sezonowe „klasyki” – tamtejsze wieże kwiatowe wypełniły się dodatkowo kapustą ozdobną oraz dichondrą srebrzystą.

wieze kwiatowe jesienne ukwiecenie miasta kwietniki miejskie terra wroclaw 5

Wrocław | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

 

Jesienne trio doskonałe – wrzos, kapusta ozdobna oraz diochondra prezentują się tak dobrze ze względu na ciekawe dopasowane odmian. Zastosowane w tym sezonie okazy charakteryzują się postrzępionymi, fantazyjnymi liśćmi. Dodatkowy, jaśniejszy akcent z diochondrą w roli głównej, również wyróżnia się wydłużonymi, pędami. Tak właśnie stworzono wyjątkowo ciekawą kompozycję opartą na wzorze w pasy, nawiązując tym samym to „letniego” pomysłu na ukwiecenie miasta, gdy obowiązywał podobny układ nasadzeń.

Wrzos oraz kapusta ozdobna to jedne z najbardziej popularnych roślin stosowanych w jesiennym ukwiecaniu miasta… ale nie jedyne. Więcej na temat sezonowych pomysłów na wprowadzenie natury do wspólnych przestrzeni przeczytasz w poniższych wpisach:

 

Jesienne ukwiecenie miasta. Pomysły z Wrześni… i nie tylko

Jesienne ukwiecenie miasta – obalamy podstawowe mity

wieze kwiatowe jesienne ukwiecenie miasta kwietniki miejskie terra wroclaw 7

Wrocław | źródło: www.wiezekwiatowe.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz