Ukwiecenie miasta – jak to zrobiono w Sosnowcu?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Sosnowiec to miejscowość oddalona od Katowic, serca Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, niecałe 7 km. Ta bliskość zobowiązuje. Miejscowość kojarzy się głównie z przemysłem, dzięki dogodnej lokalizacji na skrzyżowaniu szlaków drogowych i kolejowych.

Sosnowiec stara się przełamać stereotyp przemysłowego ośrodka. W mieście znajdują się liczne ośrodki kulturowe, edukacyjne i turystyczne. Mieszkańcy szczycą się także faktem, iż to właśnie w ich mieście na świat przyszedł Jan Wiktor Kiepura, wielkiej sławy tenor, który zyskał miano „Chłopaka z Sosnowca”.

ukwiecenie sosnowca wieże kwiatowe terra group H 34006

Sosnowiec | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Początkowo w Sosnowcu przeważał przemysł górniczo-hutniczy, obecnie jest to ważny ośrodek przemysłowo-handlowy. Przedsiębiorczy mieszkańcy często składają wizyty w Urzędzie Skarbowym, budynku przy ulicy 3 Maja, znajdującym się w szeregu innych zabudowań wzdłuż ulicy. Naprzeciw urzędu zaaranżowano mały placyk z ławkami, pozwalający odetchnąć mieszkańcom w trakcie załatwiania ważnych spraw. To właśnie ów placyk wymagał odrobiny zieleni i ukwiecenia, aby umilić chwilę odpoczynku i wprowadzić pierwiastek natury.

ukwiecenie sosnowca wieże kwiatowe terra group H 34005

Sosnowiec | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Plac naprzeciwko Urzędu Skarbowego to miejsce odpoczynku w centrum miasta. Przed realizacją 'straszył’ szarością i brukiem, mimo ławek nie stanowił przyjemnego miejsca do odpoczynku i chwili relaksu. Potrzebował wprowadzenia odrobiny natury, a mając na uwadze brak dostępu do podłoża, należało poszukać innego rozwiązania niż klasyczne rabaty kwiatowe. Idealnym pomysłem było postawienie kwietnika H3400.

ukwiecenie sosnowca wieże kwiatowe terra group H 34003

Sosnowiec | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Przy ukwieceniu placu włodarze miasta postawili na największy model wieży kwiatowej H3400. Ten okazały kwietnik przy obsadzeniu piękną, czerwoną pelargonią, wspaniale zwieńczył środek placyku. Problem braku dostępu do gleby zniknął, dzięki zastosowaniu kaskady kwiatowej ze specjalnym systemem ukorzenienia roślin i ich nawadniania.

ukwiecenie sosnowca wieże kwiatowe terra group H 34001

Sosnowiec | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Wieża kwiatowa H3400, pomimo okazałych rozmiarów, jest solidną i bezpieczną konstrukcją. To ważne, ze względu na bliskie sąsiedztwo ławek, z których korzystają zmęczeni mieszkańcy. Dekoracja kwiatowa przy pomocy wieży H3400 ożywiła przestrzeń miejską przy Urzędzie Skarbowym. Ociepliła też wizerunek władz miejskich, a jednocześnie umiliła przechodniom odpoczynek w bezpośrednim sąsiedztwie budynku.


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz