Świąteczne drzewko bezpieczne dla dziecka

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Rodzice rozbrykanych maluchów i posiadacze niesfornych zwierzaków co święta stają przed nie lada zadaniem – wprowadzeniem do domu bezpiecznych, a jednocześnie efektownych bożonarodzeniowych dekoracji. Choinka nie musi być niestabilnym drzewkiem, a jej bombki nie muszą być wykonane z delikatnego szkła, by zachwycać!


wiąteczne drzewko bezpieczne dla dziecka 2 1

Kolorowe łańcuchy i połyskujące lampki są baaardzo kuszące… Wystarczy chwila nieuwagi, by ciekawski maluch sięgnął po piękną bombkę, potrzeba tylko kilku sekund, by rozbrykany kot rozpoczął polowanie na pulsujące światełka. Rozsądek podpowiada, by całkowicie zrezygnować z „choinki” bądź otoczyć ją kordonem przegród, ponieważ (podobno!) większość wypadków ma miejsce w domu, a upadające, w pełni udekorowane drzewko może stać się przyczynkiem do nieszczęścia. Jednak wcale nie musi – istnieje bowiem mnóstwo alternatyw dla „klasycznej” choinki, które w niczym nie ustępują jej efektowną formą.

Świąteczne drzewko bezpieczne dla dziecka

Pomysł 1: własnoręcznie zrobiona dekoracja

Świąteczne drzewko nie musi być żywą rośliną, ani nawet syntetycznym odpowiednikiem jodły czy sosny. W Internecie nietrudno znaleźć inspirujące pomysły na jego alternatywę – a ileż przy ich powstawaniu doskonałej zabawy! Dla domów z ciekawskimi dziećmi i zwierzakami szczególnie polecamy stworzenie zarysu choinki z kolorowych lampek na drzwiach bądź pustej ścianie. Równie ciekawie prezentują się dekoracje uformowane ze specjalnej ozdobnej taśmy washi tape, korka, listewek, gałęzi, a nawet książek (coś dla moli książkowych!). Pod taką dekoracją z pewnością znajdzie się wiele miejsca dla prezentów. Uwaga! Decydując się na bombki w tej opcji, postawmy na nietłukące się, bezpieczne dekoracje – sprawdzą się wełniane pompony bądź naturalne szyszki – tę choinkę można z łatwością stworzyć ramię w ramię z dzieckiem, dając mu ogrom radości jeszcze przed świętami.

Świąteczne drzewko bezpieczne dla dziecka (2)

Pomysł 2: lampa w kształcie choinki

Świąteczna dekoracja w kształcie choinki to propozycja dla osób, które pragną bezpieczeństwa, a jednocześnie nie chcą poświęcać się pracy nad stworzeniem drzewka „hand-made”. Lampa Kevin nie tylko zapewnia bezpieczeństwo, dzięki zaokrąglonym krawędziom i niskiej masie własnej (jest pusta w środku, dzięki czemu waży zaledwie 1 kg), ale też zastępuje klasyczne łańcuchy świetlne i bombki zarazem. Zamiast tracić tak cenny przed świętami czas na prace plastyczne, można w szybki sposób zmienić pomieszczenie w bożonarodzeniową krainę.

lampa kevin choinka świąteczne dekoracjeŹródło: www.makeithome.pl

Wystarczy wybrać białą lampę z kolorową okleiną i podłączyć ją do źródła zasilania – ukryty wewnątrz moduł gwarantuje nastrojowe światło. To również świetne rozwiązanie dla osób, które zwlekają z demontażem klasycznej choinki. Lampę Kevin wystarczy przenieść w inne miejsce po świętach lub pozostawić ją w eksponowanym miejscu przez cały rok, by mogła wykazać się jako naprawdę niebanalna lampa – również w pokoju dziecka lub w domu zamieszkałym przez czworonogi.

lampa kevin choinka świąteczne dekoracje

Źródło: www.makeithome.pl

Uwaga! Polietylen, z którego wykonano dekorację, jest niepalny i odporny na uszkodzenia mechaniczne – nawet jeśli pociecha lub czworonóg przewróci „choinkę”, żadna ze stron nie ucierpi.

wiąteczne drzewko bezpieczne dla dziecka 2 2

Źródło: www.makeithome.pl

lampa kevin choinka świąteczne dekoracje

Źródło: www.makeithome.pl

 

zdjęcia: unsplash.com, pexels.com, fotolia.pl, makeithome.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz