Święta w Gdańsku – choinki sztuczne w różnych zakątkach miasta

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Dekoracje świąteczne najliczniej zgromadzone są głównych punktach miast. Na rynku pojawia się wielka choinka, a główne ulice przystrajane są światełkami. Jednak ku uciesze większości mieszkańców coraz częściej piękne ozdoby można spotkać w różnych zakątkach miejscowości. Dzięki temu przy nawet niewielkim spacerze czuje się ten wyjątkowy bożonarodzeniowy klimat.

W tym wpisie wybierzemy się w wirtualną podróż po Gdańsku. W kilku dzielnicach można zobaczyć urokliwe choinki sztuczne, które z sukcesem mogłyby konkurować z tymi znajdującymi się w centralnych punktach miasta. 

Ekskluzywne choinki sztuczne w Gdańsku

Gruba pokrywa zielonego igliwia, ażurowe dekoracje, połyskujące, złote bombki, dodające uroku światełka, a na zwieńczeniu – piękna gwiazda. To główne zalety tych bożonarodzeniowych drzewek, które zdobią kilka dzielnic Gdańska. Choinki sztuczne mają kształt stożka i prawie pięć metrów wysokości. Tak duży rozmiar nie stanowi przeszkody, ponieważ dekoracja marki TerraChristmas składa się z elementów-modułów. Dzięki temu zarówno jej montaż, jak i demontaż jest banalnie łatwy. To prawie jak tworzenie budowli z klocków! 

forum-gdansk-choinka
Bogato zdobione choinki sztuczne robią piorunujące wrażenie.

Dodatkowo wszystkie ozdoby choinkowe są stabilnie zamocowane i nie wymagają ściągania. Co przyspiesza deinstalację, a także sprawia, że w kolejnym roku choinki sztuczne pojawi się na swoich miejscach w pełni gotowości najszybciej ze wszystkich dekoracji świątecznych. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat, zerknij do naszego wpisu o miejskiej choince.

Biskupia Górka 

Biskupia Górka to pierwsze miejsce, gdzie umieszczona została choinka stożek. Jest to dzielnica Gdańska nieco zaniedbana, ale naprawdę klimatyczna. Świąteczna dekoracja znajduje się na wzgórzu i obserwuje ruchliwą aleję Armii Krajowej, nowoczesną galerię Forum, a także niezwykle piękny budynek, w którym mieści się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Patrząc z perspektywy ulicy, może się wydawać, że jej położenie nie jest przemyślane. Jednak wystarczy stanąć obok niej, żeby zrozumieć, w czym tkwi magia. Z tego miejsca roztacza się piękny widok, idealny do zdjęć z choinką. Do czego oczywiście gorąco zachęcamy.

choinka-w-gdansku
Choinka stożek w dzielnicy Biskupia Górka z pięknym widokiem.

Dolne Miasto

Nasz kolejny punkt wycieczki to Dolne Miasto, czyli dzielnicy z ogromnym potencjałem. Od wielu lat prowadzone są liczne projekty renowacji, które pozwalają odzyskać kamienicom swój dawny blask. Na zakończenie pierwszego etapu jednej z takich inwestycji na ulicy Łąkowej stanął zabytkowy tramwaj Konstal 105Na, który jest nie lada atrakcją Dolnego Miasta. Zimą w jego towarzystwie stoi przepiękna choinka stożek, która przypomina mieszkańcom dzielnicy i turystom, że jest to ważny punkt na lokalnej mapie miasta.  

choinka-stozek-przy-zabytkowym-tramwaju-dolne-miasto-gdansk
Choinka stożek w towarzystwie zabytkowego tramwaju w Dolnym Mieście.

Orunia

Największym punktem dzielnicy Orunia jest zabytkowy kościół św. Jana Bosko, który mieści się na centralnym placu. To właśnie przed budynkiem sakralnym mieści się kolejna, ostatnia już bohaterka naszej podróży, czyli choinka stożek. W czasie świątecznym staje się główną atrakcją tej dzielnicy. Na początku grudnia odbywa się uroczyste zapalenie światełek. Dodatkowo pełni funkcję dekoracyjną kościoła. Zobacz, jak oryginalnie można przystroić na Boże Narodzenie wejście do budynku. 

orunia-choinka-stozek
Choinka sztuczna przed wejściem do kościoła pw. św. Jana Bosko.

Podróż śladem choinek

Dzielnice w Gdańsku mogą pochwalić się pięknymi ozdobami, dlatego w okresie świątecznym warto zboczyć nieco z głównych turystycznych szklaków. By odwiedzić takie miejsca jak Biskupia Górka, Dolne Miasto czy Orunia, które mają naprawdę wiele do zaoferowania. 

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz