Jak wybrać donice dla biur?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
W prywatnych wnętrzach nie brakuje roślin. Dlaczego więc miałoby zabraknąć ich w biurowcach, w których wielu spędza znaczną część dnia? Rośliny to istotny element wyposażenia: ocieplają surowe wnętrza, dodają im charakteru, mają pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Co więcej, zwiększają wilgotność powietrza i tworzą warunki do twórczej pracy.

Nowy trend

Nie sposób wprowadzić roślin do biurowej przestrzeni bez odpowiednich donic kwiatowych. Nowoczesne pojemniki są w stanie nie tylko wyeksponować zieleń, ale również są atrakcyjnym elementem dekoracyjnym. Warto o tym pamiętać, szczególnie teraz, gdy trend wystroju wnętrz biurowych zyskuje na popularności – coraz częściej doceniana jest rola natury dla efektywnej pracy i pozytywnego wizerunku. Designerskie donice i zielone okazy mobilizują do działania i poprawiają estetykę wyposażenia.

donice terrafom 5 valentino

donica Valentino | www.terraform.pl
Klasyka czy nowoczesność?

Doniczkowe okazy doskonale wyglądają w tak zwanych „open space”, a także ciągach komunikacyjnych, recepcjach – czyli w miejscach, gdzie najczęściej przebywa pracownik. Minimalistyczne pojemniki w połączeniu z roślinami zielonymi to ciekawa fuzja tradycji, reprezentowanej przez popularne rośliny, i nowoczesności, której ambasadorami są modne, włoskie donice marki TeraPlast oraz modele od polskiego nuno’ni. To doskonały dowód tego, że biurowce wcale nie muszą być posępnymi, pustymi gmachami – wręcz przeciwnie: mogą i powinny być przyjazne i otwarte!

donice terraform standard one

donica Standard One | www.terraform.pl
Wszechstronne rozwiązanie

Nowoczesne, duże donice to świetna propozycja dla wszelkiego rodzaju biurowców, gdzie liczy się funkcjonalność otoczenia, jak i jego inspirująca natura. Warto zwrócić uwagę na pojemniki z kolekcji TerraForm – wykonane z lekkiego polietylenu – materiału trwałego i lekkiego, dlatego nie straszne im przypadkowe uszkodzenia. Niepozorne na pierwszy rzut oka donice odkrywają swoje tajemnice po bliższym przyjrzeniu – widoczny na zdjęciach włoski model Valentino to gładka, wysoka donica o dekoracyjnej podstawie ze żłobieniami, które nadają mu nie lada stylu.

donice terrafom 4 valentino

donica Valentino | www.terraform.pl
Paproć, sansiwiera, zamiokulkas

Równie dobrym rozwiązaniem są polskie donice z polietylenu takie jak Stretta lub Gianto, odporne na uszkodzenia mechaniczne, łatwe w konserwacji, a na dodatek, ze względu na niską masę, mogą być łatwo przenoszone. Ich subtelna forma sprawia, że pojemniki, pomimo swoich pokaźnych rozmiarów, nie rozpraszają uwagi, ale w dyskretny sposób urozmaicają otoczenie. Spośród roślin, biurowa przestrzeń to najlepsze miejsce dla rozłożystych paproci, sansiwiery lub zamiokulkasa.

donice terrafom 2 valentino

donica Valentino | www.terraform.pl

Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz