Sukces w letnim biznesie

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Z początkiem maja hotelarze i restauratorzy często otwierają tak zwane letnie ogródki.  Aby przykuć uwagę konsumenta, potrzebna jest przemyślana i atrakcyjna aranżacja miejsca – trudno zmienić raz stworzony wizerunek.

TerraForm

Źródło: archiwum Terra

Te niewielkie punkty gastronomiczne zwykle działają na zasadzie promowania macierzystego lokalu pośród przechodniów. Najczęściej nie mają zadaszenia, dlatego w ciepłe, słoneczne dni posiłek w takim miejscu należy do szczególnie przyjemnych i wzbudza skojarzenia z piknikiem w parku lub na łące. Polskie starówki są pełne letnich ogródków zwłaszcza teraz, gdy sezon letni rozpoczął się na dobre.

TerraForm

Źródło: archiwum Terra

Po pierwsze: estetyka

Nawet niewielkie polskie miasteczka oferują szereg atrakcji kulinarnych. Konkurencja stale czuwa, dlatego to od odpowiedniego pomysłu zależy przyszłość lokalu. Liczy się pomysł, designerska idea, która wyróżni nasze miejsce i przekona gościa o tym, że to ten, a nie inny ogródek jest wart odwiedzenia.

Współczesny mieszkaniec miasta ma coraz większe wymagania. Lokal, który nie spełni jego wymogów estetycznych, nie zostanie nawet dostrzeżony. Gdy otoczenie jest nieciekawe, wtórne, nie przekona go choćby najlepsza kuchnia w mieście, bo to pierwsze wizualne wrażenie jest najbardziej istotne.

TerraForm

Źródło: archiwum Terra

Po drugie: niezawodne rozwiązania

Doskonałą ozdobą dla ogródka letniego są naturalne elementy. W zurbanizowanej przestrzeni trudno jest jednak o odpowiednią ilość żyznej gleby, słońca, cienia i stałe nawodnienie. Takie otoczenie wymaga zastosowania innych rozwiązań. Najbardziej optymalnym pomysłem wydaje się być umieszczenie roślin w pojemnikach.

TerraForm

Źródło: archiwum Terra

Duże donice sprawdzą się ze względu na swoją mobilność. Ustawione w zgranym szeregu będą stanowić niepowtarzalną, elegancką kurtynę oddzielającą lokal od chodnika czy ulicy. W razie braku życiodajnego słońca, można łatwo przenieść je w miejsce przyjaźniejsze roślinom. System podwójnego dna, w jaki zaopatrzono wybrane duże donice jest ukłonem w stronę zabieganych przedsiębiorców: utrzymanie naturalnych dekoracji w dobrej kondycji nie wymaga stałego podlewania, gdyż woda jest akumulowana wewnątrz pojemnika.

TerraForm

Źródło: archiwum Terra

Jednakże to ciekawy wygląd poszczególnych elementów przesądza o charakterze przestrzeni. Dobierane kompozycje kwiatowe powinny być stworzone według symetrycznego wzoru, z pełną dbałością o regularne odstępy. Warto zdecydować się na jeden lub dwa współgrające gatunki roślin i umieścić je w identycznych pojemnikach. Duże donice TerraForm są na tyle zróżnicowane, że doskonale wkomponują się w każdą przestrzeń.

Podczas aranżowania letniego ogródka należy jednak pamiętać o tym, aby pojemniki nie zaburzały komunikacji. Wszystkie elementy dekoracyjne powinny być głównie eleganckim dopełnieniem danej przestrzeni, bez dominowania nad nią.

TerraForm

Źródło: archiwum Terra

Po trzecie: harmonia

Wybrane elementy dekoracyjne powinny być również odpowiednio dobrane do danego ogródka. Przypadkowe, impulsywne decyzje nie dają dobrych prognoz. Najwyższy stopień miłej dla oka harmonii można uzyskać jedynie wówczas, gdy całe otoczenie będzie reprezentowało jeden styl. Towarzystwo nowoczesnych, przeszklonych biurowców niejako wymusza dla siebie sąsiedztwo elementu takiego jak podświetlany Snack Bar. Produkt ten jest wysoce funkcjonalny, gdyż znacznie ułatwia pracę barmana, a ze względu na żywe światło, doskonale eksponuje wszelkie napoje, alkohole. To również doskonały ekspozytor logo danego ogródka – tym bardziej widoczne ze względu na oświetlenie.

TerraForm

Źródło: archiwum Terra

Nowoczesna architektura kocha prostotę i minimalizm. Doskonale sprawdzają się polietylenowe elementy wyposażenia takie jak eleganckie lampy Globo. Ich największą zaletą jest zdolność stworzenia niesamowitego nastroju, idealnego na ciepłe, letnie wieczory i romantyczne kolacje. Te podświetlane kule zmieniają całe otoczenie w przestrzeń nieco oderwaną od szarej codzienności.

TerraForm

Źródło: archiwum Terra

Efektownie przez całą dobę

Duże donice oraz polietylenowe elementy dekoracyjne są w stanie przekonać każdego, najbardziej nawet wymagającego przechodnia o niezwykłości danego ogródka. Szybko stworzą pozytywny wizerunek, a wieczorami będą kreować romantyczną atmosferę. Podświetlane donice i nowoczesne dekoracje do wyraźny, jasny drogowskaz, który już z daleka powie: „tu spędzisz miło czas!”.

TerraForm

Źródło: archiwum Terra

TerraForm

Źródło: archiwum Terra

TerraForm

Źródło: archiwum Terra


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz