Środki ochrony roślin

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Każdy sadownik i rolnik wie, że plony zależą od wielu czynników. Niektórych z nich, takich jak warunki pogodowe czy rodzaj gleby, człowiek nie jest w stanie kontrolować, ale wciąż możemy zrobić wiele, aby zwiększyć prawdopodobieństwo dobrego wzrastania, stosując środki ochrony roślin, takie jak pestycydy, które pomogą uchronić je przed insektami, grzybami i innymi problemami.

Wzrost roślin często jest utrudniony

Zagrożeń dla naszych upraw jest wiele i ważne jest, abyśmy walczyli z nimi za pomocą sprawdzonych taktyk. Jednym ze sposobów walki z tymi zagrożeniami jest stosowanie odpowiednich pestycydów pochodzących od sprawdzonych producentów. Każdy producent środków ochrony roślin powinien dbać o to, by jego produkty były jak najwyższej jakości.

Czym są środki ochrony roślin?

Środki ochrony roślin, znane również jako fitofarmaceutyki lub pestycydy, są stosowane do ochrony roślin przed szkodnikami, chwastami czy też grzybami i innymi zagrożeniami. Stosowanie pestycydów może być bezpiecznym i skutecznym sposobem ochrony roślin, ale ważne jest, aby osoby wybierające tę opcję wiedziały, co robią. W wielu krajach stosowanie pestycydów bez odpowiedniej rejestracji lub badań jest niezgodne z prawem. Należy dokładnie przestrzegać wszystkich instrukcji!

Celem środków ochrony roślin jest zabezpieczenie roślin i ich produktów przed szkodnikami. W tym celu niszczą je lub zapobiegają ich pojawieniu się, a także wpływają na procesy życiowe, takie jak tempo wzrostu, w dowolny możliwy sposób za pomocą tych środków chemicznych – a wszystko to przy zachowaniu bezpieczeństwa dla ludzi!

Jak korzystać ze środków ochrony roślin?

Jaki produkt będzie odpowiedni? Kluczem do zmniejszenia wydatków na środki chemiczne i zachowania bezpieczeństwa podczas ich stosowania jest uważne czytanie etykiet. Jeśli na etykietach znajdują się substancje, które szkodzą owadom zapylającym w okresie kwitnienia, należy ich unikać, ponieważ mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku! Wybierając rodzaj nawozu lub środka do zwalczania szkodników, który będzie najlepiej działał na rośliny ogólnie, należy zwracać uwagę na to, ile nawozu należy zastosować na metr kwadratowy w zależności od tego, co dokładnie wymaga uwagi. 

To bardzo ważne, aby nie stosować więcej pestycydu, niż jest to podane w instrukcji. Trzeba czytać ją uważnie, inaczej możesz zaszkodzić nie tylko swoim plonom, lecz także sobie. Nie można robić niczego na wyczucie lub kierować się poprzednimi doświadczeniami. Każde użycie środka ochrony roślin wymaga dokładnego zapoznania się z wymaganiami. 

Podczas stosowania tego produktu ważne jest noszenie odzieży i sprzętu ochronnego. Kontakt preparatu ze skórą nie powinien mieć miejsca za wszelką cenę. Po zastosowaniu pestycydów należy zrezygnować z picia i jedzenia, a także unikać palenia tytoniu do czasu dokładnego zmycia preparatu, ponieważ może być bardzo toksyczny w przypadku spożycia doustnego lub przez drogi oddechowe, co zagraża życiu i zdrowiu! Upewnij się, że niewykorzystane substancje nie dostaną się w ręce dzieci + przechowuj je bezpiecznie w oryginalnych opakowaniach, zanim nadejdzie dzień utylizacji.

Artykuł sponsorowany


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz