Skomponuj swoje miasto!
Ławka miejska, stojak na rowery, barierka, informator – to niemalże podstawowe składniki miejskiej infrastruktury, które ułatwiają życie i poprawiają bezpieczeństwo. Do tego dodać należy elementy, których zadaniem jest pełnienie roli czysto estetycznej: donice, na tyle duże, by móc wprowadzić do zurbanizowanej przestrzeni maksymalną ilość naturalnych akcentów. Wszystkie z nich powinny być tworzyć spójną, przyjemną dla oka całość, którą można dopasować do potrzeb otoczenia. Od teraz to realne!
Przestrzeń miejską tworzą przede wszystkim ludzie – społeczność o zróżnicowanych potrzebach, które należy realizować w adekwatnym stopniu, ale…
…bez pomijania interesów innych!
Dla każdego coś…
Właśnie dlatego, realizując koncepcje zagospodarowywania placów, chodników i skwerów, warto wsłuchać się w głosy mieszkańców: część z nich potrzebuje tradycyjnych miejsc do relaksu, inni stawiają na aktywny wypoczynek i poszukują stojaków rowerowych, inni z kolei cenią kontakt z naturą. Wszyscy wymagają estetyki. Jak pogodzić tak skrajne interesy?
„Szczęście” odnosi się nie tylko do sfery osobistej, ale także społecznej (…)”
Guillermo Penalosa
Od ławki po barierkę
Tylko kompleksowe podeście do aranżowania miast może spotkać się z pozytywnym odbiorem. Meble miejskie z linii Urbana są odpowiedzią na nawet skrajnie różne zapotrzebowanie: wielkie donice są ukłonem w stronę miłośników roślin, stojaki rowerowe docenią cykliści, a siedziska – to coś w sam raz dla osób starszych, rodziców z maluchami i wszystkich, poszukujących biernego wypoczynku w centrum zurbanizowanej przestrzeni. Dodatkowo, gwarancją bezpieczeństwa są barierki – pozwalają wydzielić chodnik od ulicy, a co więcej: stanowią atrakcyjny wizualnie łącznik pomiędzy poszczególnymi składnikami, tworzącymi zagospodarowanie przestrzeni.
Dowolna kompozycja
Idea personalizowanego komponowania mebli miejskich została ciepło odebrana w Legnicy – dobierając poszczególne składniki z linii Urbana, udało się stworzyć zestaw idealnie dopasowany do potrzeb ulicy Jaworzyńskiej, gdzie ulokowano dekoracje. Minimalistyczne, stalowe donice pozwoliły na wprowadzenie drzew do okolicy pozbawionej naturalnego podłoża, stojak rowerowy oraz ławka pełnią przypisaną sobie rolę, a barierka skutecznie dzielni chodnik i przechodniów od ruchliwej ulicy.
Tak harmonijne dopasowanie elementów do potrzeb konkretnego miejsca było możliwe dzięki ich modułowości – każdy składnik kolekcji mebli miejskich Urbana może być łączony z innymi w niemalże dowolny sposób.
Bez bałaganu
Od mebli miejskich wymaga się jednak nie tylko estetycznego wyglądu i funkcjonalności. Elementy eksponowane we wspólnych przestrzeniach muszą być bezwzględnie możliwie najbardziej solidne, by na ich wyglądzie nie odcisnęły się:
- akty wandalizmu
- przypadkowe uszkodzenia mechaniczne
- zużycie materiału
- czynniki atmosferyczne
Stalowe meble z linii Urbana są w stanie sprostać takim wymaganiom – nie tylko są wysoce odporne, ale dodatkowo: dzięki wysokiej masie własnej nie wymagają montażu w podłożu, co pozwala uniknąć kłopotliwych, kosztownych i głośnych prac budowlanych.
To nie wszystko…
Dla jeszcze lepszego efektu donice Urbana wyposażono w uchwyty stabilizujące do drzew, a w ich wnętrzu znalazła się warstwa izolującego styroduru, dla ochrony przed chłodem i pięknych dekoracji nawet podczas jesiennych i zimowych tygodni.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat 'meblowania’ miast, kliknij w poniższy przycisk:
Podobne artykuły:
Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]