Kto to taki?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Redukuje przebarwienia skórne, łagodzi lekkie zatrucia, wzmacnia żyły… To tylko kilka spośród wielu możliwości niepozornego kasztana. Zajrzyj i poznaj je wszystkie!

kasztan inspirowani natura (6)

Kasztany dla cery naczynkowej

Tak zwane „pajączki” to zmora wielu pań. Niezbyt estetyczne wykwity na skórze pojawiają się, gdy naczynia krwionośne rozszerzają się (a nawet pękają!) pod wpływem ciśnienia krwi. Z pomocą przychodzi przemysł kosmetyczny i specyfiki z wyciągami z kasztanowca. Substancje te uszczelniają i uelastyczniają naczynia włosowate. Stosując kremy z kasztanem, można również poprawić napięcie cery dojrzałej.

kasztan inspirowani natura

Kasztanowiec dla układu trawiennego

Napar z kory kasztanowca łagodzi lekkie zatrucia pokarmowe. Działa przeciwbakteryjnie, rozkurczowo i przeciwzapalnie dzięki zawartym w nich garbnikom, organicznym związkom chemicznym. Wykonasz go, zalewając 1 łyżkę suszu z kory dwoma szklankami wrzątku.

kasztan inspirowani natura (3)

Kasztan dla układu krwionośnego

Leki z kasztanowca, tak samo jak i kosmetyki, nie od dziś pomagają w wielu problemach zdrowotnych. Substancje w nim zawarte zmniejszają krzepliwość krwi i rozrzedzają ją, dzięki czemu może ona sprawniej przepływać. Nie powstają zakrzepy, a dobre krążenie to jednocześnie lepszy stan zdrowa i poprawiony wygląd skóry. Medykamenty z kasztanowca są często stosowane w schorzeniach żylnych i zaburzeniach ukrwienia tkanek – również nadmiernym odczuwaniu zimna. Preparaty w formie żeli, maści lub tabletek z zawartością kasztanowca tłumią stany zapalne, poprawiają napięcie ścianek żył, minimalizując ryzyko ich rozciągania, którego objawem są groźne dla zdrowia i życia żylaki.

kasztan inspirowani natura (2)

Kasztan przeciw obrzękom

Lepsza elastyczność naczyń krwionośnych to równocześnie brak wysięków osocza z krwi i obrzęków. Specyfiki z kasztanowcem w składzie często polecane są przy tak zwanych „ciężkich nogach”, na które skarżą się osoby spędzające wiele godzin w jednej pozycji. To jeszcze nie wszystko: jeśli doskwierają Ci niewielkie problemy skórne, zażyj kąpieli w naparze z kasztana: 20 dkg kwiatów zalej dwoma litrami wrzątku, a tak powstałą „miksturę” wlej do wanny pełnej ciepłej wody.

kasztan

Kasztan na odmrożenia

Przeciwbakteryjne i usprawniające przepływ krwi działanie kasztanowca dało mu miejsce pośród specyfików zalecanych na odmrożenia oraz oparzenia. Gotowe preparaty lub domowe napary z kasztanowcem stosowane są również w przypadku zapalenia ścięgien i dla niwelowania siniaków.

kasztan inspirowani natura (4)

Kasztanowiec dla sylwetki

Cellulit to kolejna, po cerze naczynkowej, przypadłość kosmetyczna, w której pomocny jest kasztanowiec. Wyjątkowo silne działanie na naczynia włosowate poprawia krążenie krwi, przyspieszając usuwanie toksyn i wygładzając tak zwaną „pomarańczową skórkę”.

kasztan inspirowani natura (5)

Kasztan na szczęście!

Mówi się, że kasztan przynosi szczęście, pochłania negatywną energię i chroni przed urokami. Ludowe przesądy pozostawiamy bez komentarza, jednak zachęcamy do zbierania kasztanów chociażby po to, by stały się pięknym elementem jesiennej dekoracji – może takiej jak w Moosburgu?

Kaskadowe Konstrukcje Kwietnikowe Terra jesieniąŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

zdjęcia: www.pixabay.com, www.fotolia.com, www.wiezekwiatowe.pl

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz