Twardziele z miasta – donice z betonu syntetycznego

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Klimat miasta tworzą ludzie. Zadbaj o przestrzeń publiczną tak, aby w pełni służyła mieszkańcom, wykorzystując ogromne, miejskie donice betonowe. To znacznie więcej niż prostokątny, jedynie z grubsza uformowany pojemnik na rośliny. Łączą one najważniejszą cechę dawnych donic z betonu – wytrzymałość z charakterystyczną dla nowoczesnych rozwiązań: atrakcyjną formą i funkcjonalnością.

Plane – misa możliwości

Stworzona w odpowiedzi na zapotrzebowanie współczesnego miasta. To nowatorskie rozwiązanie, wyróżniające się ze względu na charakterystyczny design, projekt inspirowany gładką misą o jednolitej linii. Czy tak wyeksponowane kwiaty nie wyglądają wspaniale? Donica świetnie sprawdzi się na terenach zielonych, wobec których stworzy silny kontrast: w parkach i na skwerach.

donica miejska plane terraform (1)Źródło: www.terraform.pl

Plane Ring – latający talerz

Duża donica, „starsza siostra” modelu Plane. Poza tym, że posiada podstawowe walory swej poprzedniczki, ma jeszcze jeden, bardzo funkcjonalny element: wykończenie w postaci ozdobnego pierścienia na górze konstrukcji tworzy najbardziej designerską ławkę w okolicy połączoną z pojemnikiem na rośliny. To niezwykle wytrzymała, funkcjonalna donica kwiatowa.

Donice TerraForm Plane RingŹródło: www.terraform.pl

Intel – donica na dłużej

Podłużna donica stworzona do zadań specjalnych. Dobrze sprawdzi się w aranżowaniu otwartych przestrzeni, ale również miejsc trudno dostępnych – wąski chodnik czy wejścia do budynków nie są dla niej żadną przeszkodą! Ze względu na swoją formę, może stać się przegrodą i stworzyć bardziej kameralne miejsca w ogródkach letnich, na placach i skwerach.

donice intel terraform.pl aŹródło: www.terraform.pl

Tube – dekoracja do sześcianu

Czy minimalistyczna forma musi być nieprzyjazna? Donica Tube to najlepszy dowód, że tak być nie musi. Jej pozornie surowy wygląd sprawia, że idealnie dopasowuje się ona w dowolnej przestrzeni, idealnie eksponując jej wszystkie walory. To również świetne tło dla kolorowych roślin!

donice Tube TerraFormŹródło: www.terraform.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

1 komentarz do “Twardziele z miasta – donice z betonu syntetycznego”

  1. Gazony, kwietniki w betonie od zawsze tkwią w naszych miastach, gazony od czasów komunistycznych były jednym z jedynych rozwiązań, które pozwalały sadzić kwiaty. Fakt faktem, jak kiedyś „pojemniki” wyglądały paskudnie, tak teraz można je przyżyć jeżeli komponują się z otoczeniem.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz