Przygarnij roślinę – schronisko dla kwiatów czeka!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Masz roślinę, której pielęgnacja jest zbyt trudna? Twoja doniczkowa kolekcja nadmiernie się rozrosła? A może zwyczajnie przestała pasować do wystroju? Nie porzucaj okazów, tylko oddaj je do schroniska!

Pamiętasz o Miejskiej Partyzantce Ogrodniczej? To inicjatywa, w myśl której w przestrzeni miejskiej ma być bardziej zielono, bardziej naturalnie, a co za tym idzie: bardziej przyjaźnie. Jednym z nowszych przedsięwzięć Partyzantów jest Schronisko dla roślin – miejsce, do którego trafiają okazy porzucone i niechciane.

monstera dziurawa

To jednak nie wszystko – „przygarnianie” doniczkowych roślin to dopiero początek. Porzucona roślina trafia następnie do adopcji – za pośrednictwem serwisu Facebook rozpowszechniane są ogłoszenia do złudzenia przypominające te, które pomagają łączyć potrzebujące zwierzaki z nowymi właścicielami. Jest więc zdjęcie, jest numer telefonu i sposób, w jaki można stać się dumnym posiadaczem niechcianego okazu.

stroczyki donice nowoczesne 2

Schronisko dla roślin  – to określenie może brzmieć nieco zabawnie i nierealnie, jednak idzie za nim bardzo poważna inicjatywa. Ile razy powiem spotkaliście się z wyrzuconymi na śmietnik okazami? Ile razy sami zastanawialiście się, co począć z rośliną, która okazała się zbyt trudna w pielęgnacji lub szkodliwa dla domowników? Od teraz te kwestie nie będą problemem – zrób zdjęcie, dodaj namiary, a na pewno znajdziesz kogoś, kto odpowiednio zadba o Twoją roślinę. Bądź eko!

designerskie donice elgo round

Rośliny można zaadoptować poprzez facebookowy profil „Schronisko dla niechcianych roślin

meble slide donice designerskie x pot


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz