Planujesz urlop? Zadbaj o domowe rośliny!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Kiedy nadchodzi urlop, stajesz przed sporym wyzwaniem. Co zrobić, by podczas nieobecności w domu, Twoje ukochane rośliny przeżyły i były nadal w dobrej kondycji?

Istnieje wiele sposobów na to, aby Twoje rośliny zostały profesjonalnie „zaopiekowane”, nawet wtedy, gdy przez dłuższy czas nie ma Cię w domu.

Postaramy się Ci to ułatwić

Poniżej znajdziesz gotowe rozwiązania, które przyczynią się do tego, że: po pierwsze miło i bezstresowo spędzisz wakacje, po drugie – nie tylko Ty będziesz w świetnej formie po powrocie. Twoje rośliny również!

pure ball.i4 TerraGroup terraform.pl Medium

Źródło: www.terraform.pl

Przede wszystkim zadaj sobie podstawowe pytanie:

Czy wiesz, jakie jest zapotrzebowanie na wodę twoich roślin?

Jeżeli jesteś fanem kaktusów, nie musisz się niczym przejmować. Nawet kilkanaście dni bez podlewania im nie zaszkodzi. Pamiętaj tylko o tym, żeby je podlać przed samym wyjazdem.

Donica Elho Milano DiamondŹródło: www.terraform.pl

Inaczej sprawa wygląda, gdy masz na swoim parapecie kwiaty, które wymagają częstszego podlewania/nawadniania. Gdy chcesz je zastać w kwitnącej formie, musisz im zapewnić dostęp do wody (zwróć uwagę tylko na to, żeby w swojej hojności nie przesadzić, bo nadmiar wody, równie źle, co jej niedobór, wpłynie na Twoje wyjątkowe okazy).

Poza tym jest kilka praktycznych sposobów na „urlopową suszę w doniczce”:

  • zadbaj o odpowiednie miejsce ­- najlepiej zacienione, nie w przeciągu;
  • zdecydowanie tańszym sposobem na zapewnienie odpowiedniego nawodnienia roślin jest hydrożel. Magazynuje wodę w glebie: wchłania nadmiar wody i stopniowo dostarcza ją roślinom;
  • jeżeli jesteś ambitny i lubisz „handmade”, możesz sam skonstruować wyżej wymienioną konewkę automatyczną – w tym celu napełniasz plastikową butelkę wodą i zakręcasz ją, ale tak, by nakrętka nie był dokręcona do końca. Tak przygotowaną konstrukcję wkładasz do góry dnem do ziemi. Woda powoli skapuje, dostarczając w ten sposób wodę glebie.
  • rośliny bardziej wymagające wilgotnej gleby możesz umieścić w wannie;
  • dobrym pomysłem, a także praktycznym w swoim designie, jest kupienie specjalnych transparentnych kul z kolorowego szkła AQUA CARE, które posiadają rurkę doprowadzającą wodę. Wystarczy, że wypełnisz zbiornik wodą i umieścisz go w ziemi. Woda dostarczana jest stopniowo i we właściwych ilościach. Dzięki takiemu systemowi nawadniania możesz być spokojny o swoje rośliny i zostawić je bez opieki nawet na 2 tygodnie;

system nawadniania elho aqua care makeithomepl 3Źródło: www.makeithome.pl

Jak już zapewne zauważyłeś, sposobów na zapewnienie swoim ukochanym roślinom, które, z takim pietyzmem, pielęgnujesz przez cały rok, a które musisz zostawiać na czas urlopu, jest dużo.

Dzięki systemowi nawadniania AQUA CARE marki Elho śpisz, zwiedzasz, opalasz się spokojnie, bez niepotrzebnych wyrzutów sumienia. AQUA CARE na pewno zostanie przyjacielem, nie tylko Twoich kwiatków doniczkowych, ale przed wszystkim Ciebie.

system nawadniania elho aqua care makeithomepl 1Źródło: www.makeithome.pl

Make it Home

Zakupy w Internecie to dzisiaj codzienność – oszczędność czasu, siły, cierpliwości, a bardzo często i pieniędzy. Nie musisz wychodzić z domu, by kupić donicę, lampę, a nawet fotel. W makeithome.pl znajdziesz wszystko, czego szukasz dla domu i ogrodu – niekończąca się skarbnica oryginalnych inspiracji stoi przed Tobą otworem!


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz