Natura na okrągło – jak ukwiecić rondo?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Ronda usprawniają komunikację, upraszczając codzienne przemieszczanie. Choć funkcjonalne i niezaprzeczalnie: niezbędne, to jednak nie zawsze grzeszą urodą. Ich przestrzeń często pozostaje niezagospodarowana, przez co nie stanowi ozdoby okolicy – ale wcale nie musi tak być…

donice miejskie z funkcją stołu gianto sito gianto tablo terraform 35

Dzierżoniów | źródło: www.terraform.pl

W Dzierżoniowie rond nie brakuje, dzięki czemu zmotoryzowani mieszkańcy nie muszą narzekać na płynność komunikacji. Ruch w mieście odbywa się sprawnie – czy można chcieć jeszcze więcej? W toku projektowania miejskich arterii warto przecież wziąć pod uwagę nie tylko aspekt czysto funkcjonalny: można połączyć go ze stroną stricte estetyczną – tak, to łatwe!

donice miejskie z funkcją stołu gianto sito gianto tablo terraform 26

Dzierżoniów | źródło: www.terraform.pl

Ukwiecanie rond nie powinno jednak polegać na tradycyjnych rozwiązaniach. Wprowadzone do nich elementy muszą być dostosowane do szczególnych wymogów tak nietypowego miejsca. Wiele skrzyżowań tego typu nie posiada wszak gleby o właściwościach odpowiednich dla tradycyjnych nasadzeń, a jej dostarczenie mogłoby się wiązać ze znacznymi utrudnieniami w ruchu.

donice miejskie z funkcją stołu gianto sito gianto tablo terraform 16

Dzierżoniów | źródło: www.terraform.pl

Właśnie dlatego w Dzierżoniowie wybrano kolorowe donice miejskie XXL, który rozmiary nie pozwalają im zginąć wobec tła największego nawet ronda. Pojemniki na rośliny są tak pokaźne, że bez problemu można nasadzić w nich dowolną roślinę – uwaga – na rondach najlepiej sprawdzą się okazy o niskim pokroju, które nie przysłonią widoczności.

donice miejskie z funkcją stołu gianto sito gianto tablo terraform 14

Dzierżoniów | źródło: www.terraform.pl

Donice miejskie wykorzystane na rondzie Żołnierzy Wyklętych w Dzierżoniowie okazały się dobrym wyrobem również ze względu na ich masę własną. Wprowadzenie dekoracji do przestrzeni ronda nie wymagało więc prowadzenia skomplikowanych prac budowlanych ani długotrwałego wstrzymywania ruchu – z korzyścią dla kierowców.

donice miejskie z funkcją stołu gianto sito gianto tablo terraform 2

Dzierżoniów | źródło: www.terraform.pl

Soczyste kolory donic z Dzierżoniowa to nie tylko aspekt wizualny! Pojemniki na rośliny są w stanie przykuć wzrok kierowcy, odcinając jednolite rondo na tle miejskiej zabudowy. Stały się więc naturalnym wsparciem dla tradycyjnego oznakowania drogowego, pozytywnie wpływając na skupienie zmotoryzowanych (i pieszych) mieszkańców.

donice miejskie z funkcją stołu gianto sito gianto tablo terraform 31

Dzierżoniów | źródło: www.terraform.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group

Dodaj komentarz