Na tropie designu

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Byliśmy, widzieliśmy i jesteśmy zachwyceni – targami wyposażenia wnętrz Home Decor 2013, ale zwłaszcza areną Designu.

Home Decor 2013

Źródło: archiwum Terra

Dokładnie wczoraj na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się arena DESIGN – wydarzenie, które raz w roku gromadzi światowej sławy projektantów, przedstawicieli biznesu, studia projektowe oraz studentów z kraju i zagranicy.

Jest to bowiem jedyne w Polsce wydarzenie o unikatowej, biznesowej formule. Jego celem jest stworzenie optymalnych warunków do budowania sieci wielopoziomowych relacji pomiędzy przedstawicielami świata wzornictwa i przedsiębiorcami doceniającymi rolę projektu w procesie produkcji oraz budowaniu przewagi konkurencyjnej. Poważne biznesowe podejście do tematyki designu to cecha wyróżniająca poznańskie wydarzenie spośród innych organizowanych w kraju festiwali i wystaw koncentrujących się wokół zagadnień związanych z projektowaniem.

W tym samym czasie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się także dwa inne wydarzenia skierowane do profesjonalistów: targi MEBLE POLSKA oraz targi wyposażenia wnętrz HOME DECOR.

Home Decor 2013

Źródło: archiwum Terra

Home Decor 2013

Źródło: archiwum Terra

Będąc na targach, mogliśmy zapoznać się z najnowszymi trendami i tendencjami. Poznaliśmy również fascynujące przykłady współpracy designerów z producentami, lecz także zobaczyliśmy nowe rozwiązania dla architektów i projektantów.

Dla nas w designie jest najważniejsza nie tylko możliwość zaspokojenia potrzeb oraz wpływanie na jakość naszego życia, ale również dbanie o potrzeby emocjonalne, a co za tym idzie, sprawianie że pomiędzy nami a przedmiotem powstaje relacja. Design wciąż pozostaje niejednoznaczny. Nie tylko jeśli chodzi o samo rozumienie znaczenia tego pojęcia, ale także jeśli chodzi o funkcję projektów i ich planowane oddziaływanie na człowieka…

Aby to lepiej zrozumieć zapraszamy do zapoznania się z naszą fotograficzną relacją, a jeśli chcecie poczuć design na własnej skórze musicie udać się dziś lub jutro na targi. 🙂


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz