Nowoczesna aranżacja bez względu na miejsce

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Wiele miast obecnie zmaga się z problemem ukwiecenia przestrzeni. Czynników, które to utrudniają jest z pewnością wiele. Jak można się spodziewać, jednym z nich jest kwestia „zabetonowanego” obszaru. Jak więc w prosty sposób zaradzić temu problemowi i wprowadzić do miasta pierwiastek natury?

kaskadowe konstrukcje kwietnikowe

Źródło: archiwum Terra

Kto z nas nie lubi otaczać się pięknymi kwiatami i kwitnącą roślinnością? Z pewnością miłośników przyrody znajdzie się wielu. I nic w tym dziwnego, kwiaty powodują, że przestrzeń miejska jest miła dla oka i sprawiają, że z ochotą przechadzamy się miejskimi deptakami lub przesiadujemy na ławeczce w parku, obserwując co dzieje się dookoła nas. Bez wątpienia zieleń, a zwłaszcza kwiaty podnoszą jakość życia w mieście, jednak pomimo tego nadal spotykamy przestrzenie, w których widnieje tylko pusty beton. Jak rozwiązać problem braku natury w miastach?

 Naturalny składnik miasta

Odpowiednim tego przykładem jest Złotoryja, która przy pomocy kaskadowych konstrukcji kwietnikowych (wiszących i stojących) ozdobiła swój rynek. Konstrukcja kwietnikowa pozwala zaaranżować miejsca dotychczas trudne kompozycyjnie takie jak: duże powierzchnie bruku, asfaltu czy betonu, i to zarówno na terenach otwartych jak i wewnątrz obiektów. Wieża kwiatowa daje nieograniczone możliwości kompozycyjne w doborze kolorów, gatunków, wielkości kwiatów. Kaskadowa budowa pozwala uzyskać na małej powierzchni (2m2), olbrzymią bryłę kwiatową (do 5m2), której nie otrzymamy w żaden inny sposób.

kaskadowe konstrukcje kwietnikowe

Źródło: archiwum Terra

kaskadowe konstrukcje kwietnikowe

Źródło: archiwum Terra

kaskadowe konstrukcje kwietnikowe

Źródło: archiwum Terra

To idealne narzędzie dla architektów krajobrazu, ale także doskonały mebel miejski, który stosować można o każdej porze roku, w wielu różnych miejscach,  przez wiele lat. Tylko od wyobraźni osób, które ukwiecają konstrukcje kwietnikowe zależy jak bardzo atrakcyjne będą wieże kwiatowe. Jeśli pragniemy otrzymać natychmiastowy efekt ukwiecenia, warto powierzyć kwestie aranżacji wież profesjonalistom i tak jak Złotoryja, zdecydować się na Kompleksową Usługę. Warto dodać, że usługa ta zniweluje wiele problemów, z którymi władze miast i gmin borykały się przy realizacjach z innymi podwykonawcami. Dzięki takiemu rozwiązaniu firma Terra® umożliwia Klientowi nie tylko zakup produktu, a pełnej usługi, i to bez konieczności zatrudniania wielu osób np. architektów, ogrodników czy projektantów.

O atrakcyjności konstrukcji i powodzeniu w zmianie wizerunku miejsca decyduje m.in. to, że zawsze są one projektowane i przygotowywane indywidualnie, zgodnie z charakterem i klimatem miejsca, które  współtworzą. Kaskadowe konstrukcje kwietnikowe można spotkać w różnych miastach, jednak każde miejsce, w którym je wkomponowano jest inne, każde ma swój niepowtarzalny charakter.

kaskadowe konstrukcje kwietnikowe

Źródło: archiwum Terra

Spójrzmy jeszcze raz na Złotoryję. Nietrudno zauważyć, że kwiaty w tym mieście pełnią funkcję nie tylko ozdobną, to także ważny element kompozycji urbanistycznej miasta, który wpływa pozytywnie na krajobraz. Jak widać, używając kwiatów do ozdoby przestrzeni miejskiej można otrzymać naprawdę ciekawy i zachwycający efekt. Warto z niego skorzystać, ponieważ każde miasto powinno być wyjątkowe, a dzięki Kompleksowej Usłudze i kwiatom możliwe jest łatwe i efektowne współtworzenie wizerunku miasta.

kaskadowe konstrukcje kwietnikowe

Źródło: archiwum Terra

Dodaj komentarz