Legnica w czerwieni

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Są wielkie, soczyście czerwone i od kilku dni zdobią ulice Legnicy. Wielkie donice Gianto, bo o nich mowa, prezentują się doskonale! Na tle klasycznej zabudowy centrum ich gorący kolor tworzy atrakcyjny kontrast – dodajmy do tego jeszcze spiralnie przycięte iglaki, by uzyskać imponujący efekt. Przyjrzyjmy się bliżej:

W czerwcu tego roku do legnickiego centrum trafiły niebanalne dekoracje. W czym tkwi ich wyjątkowość? Przede wszystkim w połączeniu tradycyjnej formy z niebywałym rozmiarem i intensywnym kolorem. Wszystko po to, by poprawić atrakcyjność serca miasta, wnieść do niego nieco stylu, a przede wszystkim: naturalnego, roślinnego akcentu.

donice miejskie gianto legnica terraform 4Źródło: www.terraform.pl

Mieszkańcy Legnicy oraz goście odwiedzający to dolnośląskie miasteczko mają na czym zatrzymać wzrok. Wielkie donice Gianto z kolekcji TerraForm zostały tam wykorzystane w kilku rolach: najważniejsza i podstawowa to wprowadzenie zielonego elementu to pozbawionego natury centrum. Poza najbardziej oczywistą z funkcji, powierzono im również rolę oryginalnej przegrody dzielącej strefę ruchu pieszych od miejsc zarezerwowanych dla pojazdów. Tak intensywnego koloru wprost nie sposób przegapić, dzięki czemu wzrósł poziom bezpieczeństwa w centrum Legnicy. Wielkie pojemniki znalazły się również wzdłuż chodników, wydzielając jezdnię i dodając całej okolicy atrakcyjnego wyglądu.

donice miejskie gianto legnica terraform 3Źródło: www.terraform.pl

Dlaczego jeszcze aranżacja z Legnicy jest tak warta docenienia? Przede wszystkim ze względu na zastosowane w toku inwestycji materiały. Donice Gianto są bowiem wykonane z polietylenu – lekkiego, a jednocześnie wyjątkowo solidnego materiału, dzięki czemu świetnie stawią one czoła wszelkim niezgodnościom. Powierzchnia pojemnika nie ugnie się pod wpływem uderzenia, jest odporna na akty wandalizmu, a zmienne warunki pogodowe nie mają na nie najmniejszego wpływu. A co wewnątrz? Donice obsadzono formowanymi iglakami, roślinami zimozielonymi, czyli takimi, które doskonale prezentują się przez cały rok. Efekt takiego połączenia? Piękna dekoracja, które może  zdobić ulice miasta przez okrągłe 365 dni, również zimą!

donice miejskie gianto legnica terraform 2Źródło: www.terraform.pl

Czerwiec to środek sezonu zdobienia miast. Na ulice, do centrów, na skwery i chodniki trafiają roślinne dekoracje, zarówno te w gruncie, jak i kwietnikach czy donicach. Legnica staje się wzorem do naśladowania i wierzymy, kolejne miasta pójdą za ta dobrym przykładem!

donice miejskie gianto legnica terraform 1Źródło: www.terraform.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz