Jesień? To brzmi pięknie!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
To już jesień, jednak nie zapominamy o kwiatowych dekoracjach. Zapowiedź nowej pory roku brzmi bardzo obiecująco! Już teraz zaczynamy przygotowania do sezonowego ukwiecania naszych miast, ale to nie wszystko…

Chcąc wyprzedzić przedświąteczną gorączkę, już niedługo rozważymy najciekawsze bożonarodzeniowe propozycje dla miast. Ażurowe elementy, wielkie bombki, a może nawet figura renifera mogą trafić na ulice i pod dachy budynków użyteczności publicznej.

wiąteczne ozdoby dla miast terrachristmas 35

Milicz | źródło: www.terrachristmas.pl

Zanim jednak pojawi się pierwszy śnieg, a temperatury uniemożliwią wzrost nawet największym mocarzom świata roślin ozdobnych, zastanówmy się, jak ozdobić miasto na przełomie września i października (a może nawet nieco dłużej?)

Konstancin Jeziorna

Konstancin-Jeziorna | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Wrzesień ma się ku końcowi, zatem czy to już ten smutny, szary okres roku? Nic bardziej mylnego! Jesień w mieście może tętnić dziesiątkami kolorów i wypełnić się naturą. Na jesienne nasadzenia w kwietnikach i donicach miejskich nadają się chryzantemy, wrzosy, kapusty ozdobne oraz bluszczyk kurdybanek, gnafalium, plektrantus oraz barwinek i bluszcz.

jesienne dekoracje miejskie legnica terra group terraform donice miejskie 17 1

Legnica | źródło: www.terracity.pl

Ciekawym przykładem takiego zagospodarowania miast jesienią i wczesną zimą jest Świnoujście, w którym co roku, z każdym sezonem można dostrzec piękne kwiatowe kompozycje. Tajemnica sukcesu tkwi w odpowiednim dobrze roślin – wbrew pozorom wybór roślin dobrze znoszących wiosenne przymrozki i jesienne chłody wcale nie jest trudny!

zieleń miejska świnouście wieże kwiatowe

Świnoujście | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Rośliny w donicach można dodatkowo osłonić, wybierając modele ocieplane styrodurem – izolacyjnym materiałem, który pozwala przetrwać wybranym zimozielonym okazom grudniową i styczniową ekspozycję w przestrzeniach publicznych.

meble miejskie terracity donice

źródło: www. terracity.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz