Jak ukwiecić okolice fontanny?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Piękny element architektoniczny, jak i oaza przyjemnego chłodu podczas letnich upałów. Źródło orzeźwienia, w pobliżu którego mieszkańcy chętnie spędzają czas – fontanny. Jak sprawić, by te ważne miejsca były jeszcze bardziej atrakcyjne? Ukwiecając je!

Wschowa W600 Fontanna Pelargonie wieże kwiatowe terra 3Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Podczas aranżowania przestrzeni wokół fontanny najlepszy efekt można uzyskać stosując rośliny. W ten sposób powstaje namiastka naturalnego zbiornika wodnego, który zawsze budzi pozytywne skojarzenia i skutecznie podnosi estetykę otoczenia.

Wschowa W600 Fontanna Pelargonie wieże kwiatowe terra 8Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Odpowiednia oprawa

Rozwiązaniem dla miejskiej zieleni są stojące wieże kwiatowe oraz modele mocowane na słupach i latarniach. Łatwość wprowadzenia w każdą przestrzeń i możliwość uzyskania wielobarwnych efektów kolorystycznych poprzez wielogatunkowe obsadzenia daje im przewagę nad drzewami i krzewami.

Wschowa W600 Fontanna Pelargonie wieże kwiatowe terra 6Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Tak duże rośliny nie gwarantują bowiem ciekawego efektu i wymagają nasadzenia bezpośrednio w glebie, która nie zawsze występuje w pobliżu fontanny. Warto zaznaczyć, że większe fontanny wymagają większych dekoracji – Andrychów wybrał model H2400.

Wschowa W600 Fontanna Pelargonie wieże kwiatowe terra 2Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Styl miejsca

Podstawą wykonania ciekawej aranżacji miejskiej fontanny jest określenie charakteru miejsca. Inaczej bowiem należy planować kompozycję w obiekcie historycznym, inaczej w przestrzeni o nowoczesnej stylistyce.

Wschowa W600 Fontanna Pelargonie wieże kwiatowe terra 5Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Gdy element wodny znajduje się w pobliżu zabytkowej architektury, warto nawiązać do klasycznej stylistyki i postawić na geometryczne rozmieszczenie wież kwiatowych – tak jak zrobiono to w Żarach. Dla wolnostojącej, figuralnej fontanny można stworzyć kwiatowe tło, a dla fontanny przyściennej – kolorowe akcenty po obu jej stronach, ustawione pojedynczo, parami lub w grupach.

Kwiaty w mieście Żary3Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Nowoczesny charakter architektury i samej fontanny podkreśli asymetryczne rozmieszczenie kwiatowych wież lub odważna, mocna kolorystyka roślin. Obsadzenia jednogatunkowe, zestawienia kolorów kontrastowych albo obsadzenie każdego pierścienia innym gatunkiem kwiatów to sprawdzone rozwiązanie. Doskonałym przykładem jest Szubin, gdzie przy nowoczesnej fontannie ustawiono wieże kwiatowe H1200 w jednorodnym ukwieceniu.

Resize of DSC03677Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Właściwa lokalizacja

Planując ukwiecenie otoczenia fontanny, trzeba przemyśleć lokalizację kwiatowych wież. Do wyboru są wolnostojące wieże kwiatowe pełne, jaki i elementy przyścienne. Dzięki temu możemy uzyskać efekt kulisowy, akcentujący np. centralną lokalizację wody.

Wschowa W600 Fontanna Pelargonie wieże kwiatowe terra 4Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

W zależności od sytuacji można też stosować wieże kwiatowe mocowane na słupach, np. latarniach lub lampach oświetlających wodę lub plac. Wiszące kaskady W600 sprawdzają się tam, gdzie nie ma miejsca na wprowadzenie większych modeli stojących.

Wschowa W600 Fontanna Pelargonie wieże kwiatowe terra 1Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Bardzo ważna jest również właściwa pielęgnacja roślin, bez niej bowiem nawet najciekawsze aranżacje nie dadzą oczekiwanego efektu. Do miejsc nasłonecznionych najlepsze są surfinie, a w półcieniu sprawdzają się pelargonie.

Wschowa W600 Fontanna Pelargonie wieże kwiatowe terra 9Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Kliknij tutaj, by pobrać przepis na udaną aranżację fontanny w formacie pdf

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz