Kwiatowe dekoracje przy świątyniach – oprawa ważnych chwil

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Wiosna i lato to czas ważnych uroczystości kościelnych – komunie czy zaślubiny powinny mieć idealną oprawę kwiatową.

Monumentalne kościoły w stylu barokowym czy nowoczesne świątynie – każda budowla, w której przeżywamy podniosłe chwile takie jak komunia dziecka czy zaślubiny, powinna zachwycać kompozycją kwiatową, która podkreśli wyjątkowy charakter wydarzenia.

Gniezno H1100 Kościół SurfinieŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Przed polskimi świątyniami pozostaje zwykle dużo miejsca – plac czy skwer może więc zostać pięknie udekorowany świeżymi roślinami, tak, by nie stwarzał przytłaczającego wrażenia.Wiele kościołów otaczają ogrody z bujną roślinnością czy parki, jednak także i tu przyda się klarowna koncepcja dekoracyjna, by wyeksponować piękno jednej z najważniejszych chwil w życiu.

Legnica H700 Kościół Surfinia 1Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Doskonałym rozwiązaniem są wieże kwiatowe o różnych rozmiarach – tuż przy wejściach urokliwie będą wyglądać małe kaskady pełne kwiatów. Wokół świątyni okazale zaprezentują się też nieco wyższe wieże kwiatowe, które skontrastowane z surową architekturą kościoła nadadzą przestrzeni lekkości i wyeksponują zieleń.

widnica H1200 Katedra SurfinieŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Wieże kwiatowe są mobilne, więc od wyobraźni zależy, jak zostaną wkomponowane w przykościelną przestrzeń. Opcji jest mnóstwo elementy pełne (okrągłe), jaki i elementy przyścienne (połówki), o zróżnicowanej wysokości. W zależności od pomysłu, możemy więc ustawiać je pojedynczo, parami lub w grupach.

Ruda H750 Kościół PelargonieŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Kaskadowe konstrukcje świetnie sprawdzają się w roli efektownych pachołków odgradzających parkingi od chodników – można je wówczas ustawić np. w rytmicznych odstępach wzdłuż drogi. Tworzy się w ten sposób wyraźny, bezpieczny i piękny ciąg dla pieszych.

Wadowice KościółŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Warto zadbać o wprowadzenie kwiatów do każdej warstwy sakralnej przestrzeni. Główne wejście do kościoła, zakrystii czy budynków plebanii można podkreślić mocując misy kwiatowe na ścianach, okiennych parapetach, rozmaitych murkach, balustradach i poręczach schodów, barierkach i ogrodzeniach posesji. Dzięki solidnym uchwytom mamy pewność, że dekoracja nie zostanie zniszczona i będzie w pełni bezpieczna dla użytkowników.

Złotoryja H1200 Kościół SurfinieŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Warto zwrócić uwagę na właściwy dobór gatunków do przestrzeni – przynajmniej część z nich powinny stanowić rośliny o bujnym wzroście i wielu kwiatach, by razem dawały efekt spływających kaskad.  Estetykę miejsca i rangę wydarzenia podkreślą kolory: np. przy figurze Matki Boskiej sprawdzą się kwiaty białe i niebieskie, a przy stacjach drogi krzyżowej rośliny w kolorach czerwieni, purpury i fioletu.

WadowiceŹródło: www.wiezekwiatowe.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz