Jak różne miasta malowały swoje pisanki – 8 społecznych akcji w Polsce i nie tylko!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Pisanki – ręcznie malowane i w formacie XXL.

Wczoraj wprowadziliśmy Was w świat różnorodnych pisanek oferowanych przez naszą firmę, a dzisiaj pragniemy podzielić się z Wami wyjątkowym postem, w którym to obrazy przemówią za nas! Oto zbiór fotografii niezwykłych pisanek XXL, malowanych z pasją przez szkoły, przedszkola, lokalnych artystów i społeczności. Część z nich powstała w polskich miastach, część w Niemczech, a nawet w Austrii! Postanowiliśmy wybrać po kilka najpiękniejszych zdjęć i kompozycji z różnych miast, aby przedstawić Wam to kolorowe bogactwo w formie kilku galerii. Co ciekawe, dzięki ręcznie malowanym pisankom powstały różne akcje społeczne, jak na przykład licytacje pisanek na schronisko dla zwierząt! To jednak nie wszystko, o czym już za chwilę się wspólnie przekonamy 🙂

Rozpoczynamy naszą podróż od malowniczego Karpacza:

W Karpaczu tradycyjne wzory spotkały się z kreatywnością lokalnych artystów i dzieci, tworząc niepowtarzalną paletę barw. Pisanki emanowały wiosennym urokiem i odzwierciedlały unikalny charakter miasta. W akcję zaangażowane były także dzieci, które stworzyły własne dzieła. Miasto zorganizowało również grę terenową opartą na pisankach, łącząc tradycję z nowoczesnością. Karpacz udowadnia, że można tworzyć niezapomniane przeżycia, jednocześnie pielęgnując lokalną kulturę.

Następnie chcemy zaprezentować Wam miasto Kozienice:

W gminie Kozienice inicjatywa ozdabiania miasta dużymi, ręcznie malowanymi pisankami staje się coraz bardziej ekscytującą tradycją. Pierwotnie lokalni artyści odpowiadali za tworzenie tych unikalnych ozdób, ale w kolejnym roku miasto postanowiło otworzyć drzwi dla talentów społeczności. Zorganizowany został konkurs, który umożliwił mieszkańcom nie tylko aktywne uczestnictwo, ale również wyrażenie swojego artystycznego talentu!

Przyszła kolej na Racibórz!

Racibórz postawił na swoich mieszkańców, którzy bardzo chętnie włączyli się w akcję malowania ogromnych pisanek. Musicie przyznać, że efekt eksplozji kolorów i galerii na świeżym powietrzu to wspaniały pomysł!

Kórnik – Brzesko:

Brzeski Rynek ożył pięknymi dekoracjami – pięć dużych pisanek. Urząd Miejski zakupił je, a ozdobili je lokalni artyści, wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Kultury. Największa pisanka mierzyła 1,5 metra, a cztery pozostałe po 75 centymetrów. To nie tylko udekorowało przestrzeń, ale także wprowadziło mieszkańców w świąteczny nastrój, podkreślając piękno wspólnoty i lokalnej współpracy.

Słyszeliście o pisankach w Strzelcach Krajeńskich? Oto one:

Kolorowe pisanki miejskie, znane również jako „Prokopki”, ustawione na rynku w Strzelcach Krajeńskich, są nie tylko symbolicznym odzwierciedleniem ulubionych tradycji, ale przede wszystkim zachwycają pięknymi wzorami. Te wzory są wyjątkowe i niepowtarzalne, stanowiąc owoc pracy ludzkich rąk. Niestety zmarły już lokalny artysta, wielostronnie uzdolniony pan Jan Prokop, stoi za malowidłami na strzeleckich pisankach, które zostały nazwane na cześć tego wybitnego twórcy.

Przenosimy się do kolejnej miejscowości – Skała:

W Skałach odbył się konkurs, w ramach którego uczniowie zorganizowali się w zespoły po 8 osób, aby ozdobić pisanki XXL. Efekty ich pracy można było podziwiać na skalskim rynku. Czyż nie są one wspaniałe?

A poza naszymi granicami pisanki zawędrowały np. aż do Bad Wimpfen w Niemczech:

Ciekawym projektem było zamówienie białych jajek XXL przez samorząd, które następnie trafiły do różnych instytucji i placówek. Dzieci wczesnoszkolne miały okazję wspólnie ozdabiać je według własnych pomysłów, dając upust swojej kreatywności. Najmłodsze dzieci wzięły udział w malowaniu pisanki, odbijając na niej swoje rączki. Efekt można podziwiać poniżej.

Na koniec zostaniemy poza granicami polski i pojedziemy do Austrii, miasto Fürstenfeld:

Akcja malowania jajek XXL odniosła ogromny sukces, angażując zarówno dzieci, jak i dorosłych. Mieszkańcy miasta, lokalni artyści, uczniowie szkół oraz amatorzy sztuki mieli okazję wziąć udział w dekorowaniu jajek według własnych pomysłów i upodobań. Każde jajko było niepowtarzalne, odzwierciedlając różnorodność talentów i wyobraźni mieszkańców.

2024 01 17 12h54 35 1
Zdjęcia wykonane przez Stadtmarketing Fürstenfeld

W artykule przedstawiliśmy pozytywne skutki inicjatywy związanej z używaniem pisanek przez różne społeczności. Wiele miejscowości regularnie korzysta z tradycji malowania jajek xxl, organizując konkursy i gry terenowe, co mobilizuje lokalną społeczność do wspólnego działania i spędzania czasu razem. Autorzy tych akcji wraz z nami chcemy podkreślić radość z tego, że wiele osób angażuje się w te inicjatywy, tworząc przy tym przyjemną atmosferę społeczną!


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz