Jak podlewać wiszące kwietniki? Ogrodnik radzi

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Centra miast bywają zdominowane przez zabudowę mieszkalną czy usługową. Ich rozrost niesie za sobą ograniczenie stref zielonych. Zawsze jednak warto poszukiwać alternatyw. Jedną z nich są wiszące kwietniki – jak jednak podlewać nasadzone w nich rośliny?

Kwietnik metalowy wiszący – ukwiecenie ponad głowami

Tam, gdzie nie ma miejsca na poziomie podłoża, mogą pojawić się „zielone” dekoracje. Podziemne garaże czy parkingi nie muszą być przeszkodą do ukwiecenia na powierzchni – wystarczy sięgnąć po wiszące kwietniki do montażu na latarniach lub słupach, czyli na już istniejącej infrastrukturze.

wieże kwiatowe wiszące kwietniki terra group olsztyn 16
Odpowiednio obsadzone wiszące kwietniki mogą stać się piękną dekoracją miejską.

Ile poziomów mają wiszące kwietniki?

Jak już wielokrotnie zaznaczaliśmy, alternatywą dla nasadzeń w gruncie są przede wszystkim kwietniki na latarnie, modele o zróżnicowanej liczbie poziomów – „pięter”, na których wzrastają rośliny. W zależności od budowy dekoracji mają one od jednego do trzech poziomów, co pozwala uzyskać zarówno efekt kwitnącej kuli, jak i pełnej roślin kolorowej misy. Wybór optymalnego rozwiązania jest dyktowany potrzebami otoczenia oraz dostępnym budżetem – okazuje się, że nawet „zaciskając pasa”, można pozwolić sobie (i miastu) na odrobinę roślinnych akcentów.

wiszące wieże kwiatowe terra ukwiecenie miasta świebodzin (3)
Kwietnik metalowy wiszący składający się z trzech poziomów sprawia, że dekoracji z kwiatów wprost nie da się przeoczyć.

Jak podlewać wiszące kwietniki na lampach?

W jaki sposób dostarczać wody roślinom posadzonym w tak nietypowych miejscach? Rozwiązania są dwa. Trzeba zaopatrzyć się w profesjonalną lancę do podlewania lub postawić na podlewanie z wozu z podnośnikiem koszowym. Choć nie jest to bardzo skomplikowane, to jak zawsze dobrze jest zasięgnąć rady osoby, która zna się tym najlepiej. Dobrym źródłem wiedzy jest profesjonalista – nasz zaprzyjaźniony ogrodnik Adam, który specjalnie dla Was przygotował praktyczną filmową instrukcję.

Poniższej przedstawiamy pełną instrukcję stworzoną przez profesjonalnego ogrodnika – zobacz, jak podlewać kwietnik metalowy wyszący, by zawsze móc cieszyć się najpiękniejszymi dekoracjami!

Sezonowe kompozycje w mieście

Coraz więcej miast decyduje się na sezonową zmianę kompozycji kwiatowych. Koniecznie zobacz, jakie aranżacje Wież Kwiatowych można stworzyć na każdą porę roku. Aby ułatwić wymianę roślinności, wiszące kwietniki mogą zostać wyposażone w specjalną wkładkę uprawną. Dzięki niej całkowita zmiana kompozycji będzie trwała nawet 60 sekund. Tajemnica tkwi we wcześniejszym obsadzeniu i pielęgnowaniu sadzonek w poręcznej, lekkiej wkładce. Gdy przyjdzie odpowiednia pora wystarczy wymienić pojemnik – bez demontażu samej konstrukcji, a przede wszystkim bez oczekiwania na efekt dekoracyjny – co za wygoda!


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz