Jak podlewać wiszące kwietniki? Ogrodnik radzi

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Centra miast bywają zdominowane przez zabudowę mieszkalną czy usługową. Ich rozrost niesie za sobą ograniczenie stref zielonych. Zawsze jednak warto poszukiwać alternatyw. Jedną z nich są wiszące kwietniki – jak jednak podlewać nasadzone w nich rośliny?

Niewiele miejsca na ziemi? Wybierz ukwiecenie ponad głowami!

Tam, gdzie nie ma miejsca na poziomie podłoża, mogą pojawić się „zielone” dekoracje. Podziemne garaże czy parkingi nie muszą być przeszkodą do ukwiecenia na powierzchni – wystarczy sięgnąć po wiszące kwietniki do montażu na latarniach lub słupach czyli na już istniejącej infrastrukturze.

Olsztyn Jurajski | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

wiszące wieże kwiatowe terra ukwiecenie miasta świebodzin (3)

Świebodzin | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Ile poziomów mają wiszące kwietniki?

Jak już wielokrotnie zaznaczaliśmy, alternatywą dla nasadzeń w gruncie są przede wszystkim kwietniki na latarnie, modele o zróżnicowanej liczbie poziomów – „pięter”, na których wzrastają rośliny. W zależności od budowy dekoracji, mają one od jednego do trzech poziomów, co pozwala uzyskać zarówno efekt kwitnącej kuli, jak i pełnej roślin kolorowej misy. Dostępny jest również model o szerzej rozbudowanych pierścieniach, dzięki któremu naturalna oprawa okolicy jest jeszcze bardziej imponująca. Wybór optymalnego rozwiązania jest dyktowany potrzebami otoczenia oraz dostępnym budżetem – okazuje się wszak, że nawet „zaciskając pasa”, można pozwolić sobie (i miastu) na odrobinę roślinnych akcentów.

W jaki jednak sposób podlewać rośliny nasadzone w tak nietypowych miejscach? Choć nie jest to bardzo skomplikowane, to jak zawsze dobrze jest zasięgnąć rady osoby, która zna się tym najlepiej. Dobrym źródłem wiedzy jest profesjonalista – nasz zaprzyjaźniony ogrodnik Adam, który specjalnie dla Was przygotował praktyczną filmową instrukcję.

Poniższej przedstawiamy pełną instrukcję stworzoną przez profesjonalnego ogrodnika – zobacz jak podlewać wiszące kwietniki, by zawsze móc cieszyć się najpiękniejszymi dekoracjami!

Co ważne wiszące kwietniki mogą zostać wyposażone w specjalną wkładkę uprawną, dzięki której zmiana ukwiecenia może skrócić się z kilkudziesięciu minut do zaledwie 60 sekund. Tajemnica tkwi we wcześniejszym obsadzeniu i pielęgnowaniu roślin w poręcznej, lekkiej wkładce. Gdy przyjdzie odpowiednia pora wystarczy wymienić pojemnik – bez demontażu samej konstrukcji, a przede wszystkim bez oczekiwania na efekt dekoracyjny – co za wygoda!

Dodaj komentarz

dwa × cztery =