Hektar lasu dla wrocławian

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
W niespełna dwa miesiące mieszkańcy Wrocławia „posadzili” 10 000 wirtualnych drzew. Już niebawem działania w sieci przekują się na te realne – za sprawą tej wyjątkowej akcji w mieście pojawi się aż hektar nowych drzew!

Od 10 września do 6 listopada pod wrocławską galerią handlową Wroclavia stała nietypowa donica miejska. Pomalowany przez uczniów Autorskiego Liceum Artystycznego pojemnik miał za zadanie przyciągać uwagę przechodniów – i z tego zadania wywiązał się doskonale!

 

Hektar lasu dla wrocławian 4

Wszystko w ramach akcji zainicjowanej przez organizację Dotlenieni, dążącej do poprawienia jakości życia w miastach poprzez walkę o czyste powietrze i troskę o tereny zielone. Przedsięwzięcie miało zmobilizować mieszkańców stolicy Dolnego Śląska do wspólnych działań na rzecz zalesienia przestrzeni na Osobowicach, przy ul. Ćwiczebnej. To dynamicznie rozwijający się teren, przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe. Przyszli lokatorzy z pewnością docenią obecność zieleni.

 

Hektar lasu dla wrocławian 6

Wielka donica Gianto Tablo, jaka stała pod wrocławską galerią to przykuwająca spojrzenia dekoracja i nośnik głównej idei akcji. Na jej powierzchni naniesiono kod QR, który po zeskanowaniu telefonem komórkowym przenosił użytkownika do strony www, gdzie można było pobrać Wirtualne Drzewo. Każde z indywidualnym numerem i certyfikatem potwierdzającym udział w akcji.

 

hektar lasu dla wrocławian

źródło: www.dotlenieni.org

W ramach akcji grono partnerów zobowiązało się do wsparcia nasadzenia hekatra lasu… Jednak pod warunkiem, iż w ciągu dwóch miesięcy licznik pobrań wirtualnych drzew osiągnie 10 000. Mieszkańcy Wrocławia i goście odwiedzający miasto stanęli na wysokości zadania, bowiem wynik ten został przekroczony jeszcze na dwa tygodnie przed upłynięciem terminu – gratulacje!

 

Hektar lasu dla wrocławian 3

 

Hektar lasu zostanie posadzony we wskazanej lokalizacji już w listopadzie tego roku.

 

więcej informacji: www.dotlenieni.org

zdjęcie główne: www.dotlenieni.org


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz