Europa rozkwita… natychMiastowo!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
O tym, jak ważne są naturalne dekoracje  w naszych miastach, nikogo już nie trzeba przekonywać. Szczęśliwie trend ‘betonowania’ centrów miast odwraca się, jednak nie zawsze jest to proces szybki. W miejscach, gdzie nadal jeszcze brakuje kolorów, sprawdzają się duże donice. Efekt? Natychmiastowy!

donice miejskie gianto donice xxl Höchenschwand 1 scaled

Höchenschwand, Niemcy | źródło: www.terraform.pl

Kolorowe pojemniki na rośliny to już niemal standardowa pozycja na liście dekoracji przestrzeni publicznych. Pojawiają się wszędzie tam, gdzie z różnych powodów nie sposób wprowadzić roślinności nasadzonej w gruncie: niekiedy decydują kwestie praktyczne i potrzeba posiadania rozległego placu pod różnorakie imprezy, niekiedy – skomplikowana sieć kanalizacji pod ziemią lub obecność podziemnych parkingów. Tradycyjne prace ogrodnicze są znacząco utrudnione.

Höchenschwand, Niemcy | źródło: www.terraform.pl

 

W zamian europejskie miasta otrzymały alternatywę – duże donice, nie tylko kolorowe i pojemne, ale również… mobilne. Sprawdzają się tam, gdzie odbywają się miejskie imprezy pod otwartym niebem, gdyż można je łatwo przesunąć – wystarczy zwyczajny, lekki wózek paletowy. To dobre i ekonomiczne rozwiązanie dla miejsc o skomplikowanej sieci podziemnej infrastruktury – obecność donic, w przeciwieństwie do tradycyjnych nasadzeń, nie wymaga naruszania ciągłości chodników i uciążliwych, kosztownych prac budowlanych.

donice miejskie xxl torgau 8

Torgau, Niemcy | źródło: www.terraform.pl

Duże donice miejskie zdobią już wiele polskich miast. Bez trudu spotkać je można również między innymi w Niemczech – przykładowo w miastach Höchenschwand oraz Torgau.  Włodarze drugiej miejscowości poszli o krok dalej i poza klasycznymi pojemnikami na rośliny wybrali dodatkowo innowacyjne modele: donicę z funkcją stołu oraz model z siedziskiem. W obu przypadkach rezultaty metamorfozy były natychmiastowe – miasta zyskały naturalną dekorację, i to nawet wobec pozornie niesprzyjających tradycyjnym nasadzeniom warunków.

donice miejskie xxl torgau 5

Torgau, Niemcy | źródło: www.terraform.pl

donice miejskie xxl torgau 4

Torgau, Niemcy | źródło: www.terraform.pl

donice miejskie xxl torgau 3

Torgau, Niemcy | źródło: www.terraform.pl

donice miejskie xxl torgau 1

Torgau, Niemcy | źródło: www.terraform.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz