Elektryczne kosiarki — dlaczego warto z nich korzystać przy pielęgnowaniu ogrodu?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Dlaczego warto korzystać z elektrycznych kosiarek przy pielęgnowaniu ogrodu? Z tym pytaniem boryka się wiele osób, które rozważa zakup kosiarki do swojego ogrodu. Nie każdy jednak wie, z czym tak naprawdę się to wiąże — nic dziwnego, w końcu zakup nieodpowiedniej kosiarki może oznaczać między innymi dodatkowe wydatki związane z jej serwisowaniem. Dlatego też postanowiliśmy wyjść naprzeciw tym pytaniom oraz sprawdzić, dlaczego warto kupować kosiarki elektryczne.

Jakie możemy wyróżnić typy kosiarek akumulatorowych?

Obecnie na rynku można znaleźć kilka typów akumulatorowych sprzętów koszących. Są nimi:

  • ręcznie pchane kosiarki akumulatorowe,
  • traktorki elektryczne,
  • kosy elektryczne.

Jeżeli chodzi o te pierwsze, to sprawdzą się one na stosunkowo niewielkich oraz równych obszarach. Mogą one jednak mieć problem z dotarciem w różnego rodzaju zakamarki. Na podobnej zasadzie działają traktorki elektryczne, aczkolwiek szczególnie sprawdzą się one po pierwsze na dużych obszarach, po drugie bardzo często są one wyposażone w pojemnik na skoszoną trawę. Rozwiązanie to sprawdzi się również w przypadku osób, które lubią wygodę. Jeżeli zaś chodzi o kosy elektryczne, to najlepiej sprawdzą się on w miejscach, gdzie trudno dotrzeć innym sprzętem oraz na niewielkich, nierównych obszarach.

Jakie są zalety korzystania z elektrycznych sprzętów koszących?

Do jednej z podstawowych zalet elektrycznych sprzętów koszących możemy niewątpliwie zaliczyć oszczędności na paliwie. Nie ma co się oszukiwać – jest ono coraz droższe. Natomiast jeżeli posiadamy instalację fotowoltaiczną, może okazać się, że tak naprawdę użytkowanie tego typu sprzętów będzie po prostu darmowe. Urządzenia tego typu ponadto wymagają mniej płynów eksploatacyjnych, co niewątpliwie jest kolejną zaletą. Ponadto elektryczne sprzęty koszące znacznie rzadziej ulegają awariom – pod warunkiem, że kupisz tego typu sprzęty od sprawdzonych producentów, jakim niewątpliwie jest Stiga.

Dlaczego warto kupować elektryczne sprzęty koszące u sprawdzonych producentów?

Powodów ku temu jest co najmniej kilka, a mianowicie:

  • dostajesz gwarancję wysokiej jakości ich wykonania,
  • masz szeroki dostęp do sieci serwisów oferujących zarówno naprawy gwarancyjne, jak i również pogwarancyjne.

Wielu z was zapewne w tym momencie zastanawia się, jaki producent jest w tym wypadku godny polecenia. Bez wątpienia jest to firma Stiga. Dlaczego? Ponieważ po pierwsze mają oni wieloletnie doświadczenie, po drugie ich produkty przechodzą bardzo rygorystyczną kontrolę jakości.

Podsumowanie

Zakup elektrycznej kosiarki może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, jeżeli zależy Ci po pierwsze na solidnym produkcie, po drugie na oszczędnościach. Ponadto decydując się na zakup kosiarki elektrycznej, jesteś bardziej ekologiczny, gdyż nie produkuje ona szkodliwych dla środowiska naturalnego spalin. Jeżeli więc masz swobodną możliwość ładowania, to warto rozważyć jej zakup, gdyż dzięki temu możesz również zadbać o otaczające nas środowisko.

Artykuł sponsorowany


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz