Duża donica – duże możliwości!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

zdjęcie główne: www.zielonebalkony.pl

Nie zawsze mamy możliwość otaczania się żywymi roślinami – brak miejsca czy brak podłoża okazują się jednak problemami „do przejścia”. Donice XXL pozwalają wprowadzić do przestrzeni krzewy, a nawet drzewa!

donica miejska plane ring xxl terraform 6 scaled

 

źródło: www.zielonebalkony.pl

Jedną z ciekawszych propozycji na aranżację przestrzeni, w której nie ma miejsca dla tradycyjnych nasadzeń, są donice w kształcie misy. Model Plane Ring Lux wyróżnia się bardzo nietypową formą – jest to misa o średnicy przekraczającej aż dwa metry! Trudno o bardziej niebanalne tło dla roślin.

donica miejska plane ring xxl terraform 5 scaled

źródło: www.zielonebalkony.pl

Dekoracja przykuwa spojrzenia również dzięki kolorom – czy można przejść obojętnie wobec tak pokaźnej misy, tym bardziej, gdy zachwyca ona ciekawymi odcieniami. Hitem ostatnich miesięcy jest kolor antracytowy, i to właśnie on najpiękniej podkreśla żywą zieleń roślin.

donica miejska plane ring xxl terraform 3 scaled

źródło: www.zielonebalkony.pl

 

Oryginalny kształt i piękne kolory stanowią tło dla nasadzonych w donicy okazów – a paleta możliwości jest naprawdę duża… Szczególną popularnością cieszą się rośliny tworzące łąki kwietne, a także krzewy i drzewa – również rozmaite odmiany sosny. To wytrzymała roślina, która świetnie odnajdzie się w donicy – jej system korzeniowy bez problemu dopasuje się do rozmiarów pojemnika, tworząc tym samym dekorację na lata.

donica miejska plane ring xxl terraform 2 scaled

źródło: www.zielonebalkony.pl

 

Gdy przyjdzie jednak czas, krzew czy drzewo można przesadzić bezpośrednio do gruntu, gdzie spędzi resztę swojego czasu… a to już początek nowej, równie ciekawej kompozycji w donicy XXL!

 

donica miejska plane ring xxl terraform 1 scaled

źródło: www.zielonebalkony.pl

 

duza donica miejska plane ring lux terraform 1 scaled

źródło: www.zielonebalkony.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz