Donice miejskie – morze możliwości

Tagi: donice miejskie, duże donice, Greifswald, mobilne donice, 11 lutego 2020
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
W nadmorskim niemieckim mieście Greifswald pojawiły się niezwykłe donice miejskie. Ich unikatowość tkwi w oryginalnej formie – rant pojemnika nie bez powodu jest tak rozbudowany…

donice xxl terraformDonica z funkcją stołu czy model z siedziskiem? A może coś o typowo klasycznej formie? Poznaj wszystkie możliwości donic XXL, pobierz najnowszy przewodnik po funkcjonalnych rozwiązaniach dla każdej przestrzeni!

Greifswald | źródło: www.terraform.pl

Jedną z największych atrakcji miasta Greifswald jest marina. To właśnie tutaj, wzdłuż kanału rzeki Ryck, cumują jachty, żaglówki i motorówki… Jednak nie tylko „wodniacy” znajdą tu coś dla siebie. Ta schludna, zadbana okolica jest świetną propozycją na rodzinny spacer – podziwiając widoki, można bez trudu zawędrować aż na bałtycką plażę.

Greifswald | źródło: www.terraform.pl

Aby jednak móc w pełni delektować się panoramą, warto na chwilę przystanąć… W tym celu do mariny trafiły donice miejskie z funkcją siedziska.  Jak to działa? Sekret tkwi w przemyślanym projekcie, w którym udało się połączyć aż dwie funkcje – ławki, której funkcję pełni z powodzeniem poszerzony rant, oraz pojemnika na rośliny.

Greifswald | źródło: www.terraform.pl

Marina w mieście Greifswald może stanowić wzór do naśladowania w kwestii aranżowania „trudnych” przestrzeni publicznych (czytaj więcej na ten temat w tym wpisie – klik). Choć brakuje tu miejsca dla nowych naturalnych nasadzeń, nie zabrakło zieleni. Drzewa stanowiące oś dzielącą kanał rzeki od deptaku to nie jedyny „zielony” akcent.

Greifswald | źródło: www.terraform.pl

Rozwiązaniem dla okolicy pokrytej kostką brukową okazały się mobilne donice miejskie – modele wzbogacone o specjalne żłobienia dla wózka paletowego, które ukryto w podstawie. To wygodny i szybki sposób nie tylko na wprowadzenie w pełni ukwieconych dekoracji do okolicy, ale również, w dalszej perspektywie – na dowolną manipulację ich ustawieniem.  Aranżacja nie wymaga więc skomplikowanych prac budowlanych ani angażowania ciężkich, dewastujących podłoże, pojazdów – nadmorska marina pozostanie tak piękna jak zawsze!

 

zobacz, jak prezentują się donice miejskie w marinie w mieście Greifswald – kliknij w miniaturę, by zobaczyć zdjęcie w pełnej rozdzielczości.