Donice miejskie – morze możliwości

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
W nadmorskim niemieckim mieście Greifswald pojawiły się niezwykłe donice miejskie. Ich unikatowość tkwi w oryginalnej formie – rant pojemnika nie bez powodu jest tak rozbudowany…

donice xxl terraformDonica z funkcją stołu czy model z siedziskiem? A może coś o typowo klasycznej formie? Poznaj wszystkie możliwości donic XXL, pobierz najnowszy przewodnik po funkcjonalnych rozwiązaniach dla każdej przestrzeni!

donice miejskie duże donice doniczki xxl Greifswald 32 1

Greifswald | źródło: www.terraform.pl

Jedną z największych atrakcji miasta Greifswald jest marina. To właśnie tutaj, wzdłuż kanału rzeki Ryck, cumują jachty, żaglówki i motorówki… Jednak nie tylko „wodniacy” znajdą tu coś dla siebie. Ta schludna, zadbana okolica jest świetną propozycją na rodzinny spacer – podziwiając widoki, można bez trudu zawędrować aż na bałtycką plażę.

donice miejskie duże donice doniczki xxl Greifswald 26 1

Greifswald | źródło: www.terraform.pl

Aby jednak móc w pełni delektować się panoramą, warto na chwilę przystanąć… W tym celu do mariny trafiły donice miejskie z funkcją siedziska.  Jak to działa? Sekret tkwi w przemyślanym projekcie, w którym udało się połączyć aż dwie funkcje – ławki, której funkcję pełni z powodzeniem poszerzony rant, oraz pojemnika na rośliny.

donice miejskie duże donice doniczki xxl Greifswald 21 1

Greifswald | źródło: www.terraform.pl

Marina w mieście Greifswald może stanowić wzór do naśladowania w kwestii aranżowania „trudnych” przestrzeni publicznych (czytaj więcej na ten temat w tym wpisie – klik). Choć brakuje tu miejsca dla nowych naturalnych nasadzeń, nie zabrakło zieleni. Drzewa stanowiące oś dzielącą kanał rzeki od deptaku to nie jedyny „zielony” akcent.

donice miejskie duże donice doniczki xxl Greifswald 11 1

Greifswald | źródło: www.terraform.pl

Rozwiązaniem dla okolicy pokrytej kostką brukową okazały się mobilne donice miejskie – modele wzbogacone o specjalne żłobienia dla wózka paletowego, które ukryto w podstawie. To wygodny i szybki sposób nie tylko na wprowadzenie w pełni ukwieconych dekoracji do okolicy, ale również, w dalszej perspektywie – na dowolną manipulację ich ustawieniem.  Aranżacja nie wymaga więc skomplikowanych prac budowlanych ani angażowania ciężkich, dewastujących podłoże, pojazdów – nadmorska marina pozostanie tak piękna jak zawsze!

 

zobacz, jak prezentują się donice miejskie w marinie w mieście Greifswald – kliknij w miniaturę, by zobaczyć zdjęcie w pełnej rozdzielczości.

 


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz