Donice w zabytkowej przestrzeni

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Każda przestrzeń wymaga dekoracji dopasowanej do swojego charakteru. Inne rozwiązania sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach, a inne dobrze komponują się w klasycznej aranżacji. Ostateczny wygląd zawsze zależy od detali takich jak donice, które mogą zbudować również image miejsc o zabytkowej architekturze.

donica gianto TerraFormŹródło: www.terraform.pl

Stonowane, ale nie nudne

Zabytkowa przestrzeń starówek, miejskich placów lub najbliższe otoczenie budynków użyteczności publicznej nie powinna zostać zdominowana przez krzykliwe kolory ani ekstrawaganckie formy. Klasyczne rozwiązania nie muszą być jednak nudne! Doskonałym pomysłem na zabytkową przestrzeń są nowoczesne donice w stonowanych barwach i o klasycznym kształcie – np. Gianto lub Stadard One.

Donica standard one TerraFormŹródło: www.terraform.pl

Funkcjonalność ma znacznie

Wygoda użytkowania liczy się również w przestrzeni o zabytkowym charakterze. Uniwersytety, miejskie starówki, muzea to miejsca, w których trudno o naturalną glebę. Duże donice pozwalają wprowadzić do nich zieleń bez ingerencji w podłoże, skutecznie poprawiając estetykę całej okolicy. Odpowiednio dobrane do danej aranżacji, nigdy nie zakłócą ruchu, co więcej podłużne modele takie jak Square Long lub Soft Square Divider pozwolą łatwo wykreować ciągi komunikacyjne.

kolekcja Long TerraFormŹródło: www.terraform.pl

W zabytkowej przestrzeni nie ma miejsca na nieporządek i chaos. Właśnie dlatego warto wybrać donice marki Atech z wkładką uprawną, z którymi można łatwo zmienić kwiatową dekorację bez nadmiernego bałaganu, szybko i bardzo sprawnie.

Donica Perga TerraFormŹródło: www.terraform.pl

donica Extravase atech-pl.euŹródło: www.terraform.pl

Odrobina nowoczesności

Ciekawym sposobem na zabytkową przestrzeń są donice corten. Stal, z której są wykonane, zmienia się z upływem czasu – nabiera stylowej patyny przypominającej rdzę, jednak całkowicie na nią odpornej. W ten sposób można łatwo stworzyć harmonijną dekorację, która podobnie jak otoczenie, wygląda na wiekową.

Donica corten Linea TerraFormŹródło: www.terraform.pl

Donice corten takie jak Ronzo lub Rugo to jednak pomysł obecnych czasów: to najnowszy trend, który pokochali miłośnicy industrialnego, pozornie staroświeckiego stylu na całym świecie – warto wprowadzić je również do klasycznej przestrzeni.

corten Rugo TerraFormŹródło: www.terraform.pl

Donica corten Lantina TerraFormŹródło: www.terraform.pl

donice nuno'ni terraform.plŹródło: www.terraform.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz