Donice w aranżacji przestrzeni miejskiej

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Zabudowa przestrzeni publicznych wymaga zrównoważonego planowania – miasto ma pełnić konkretne funkcje, które są gwarancją komfortowego funkcjonowania ludzi.

donica plane ring donicemiejskie.pl aŹródło: www.terraform.pl

Zachowanie harmonii wymaga jednak sprawnego połączenia elementów czysto użytkowych z dekoracyjnymi oraz takimi, które zapewniają relaks i kontakt z naturą. W tym przypadku sprawdzają się duże donice.

Uniwersalne rozwiązanie 

Chcąc harmonijnie połączyć najważniejsze wyznaczniki komfortowego życia w mieście, trzeba postawić na funkcjonalne elementy. To zadanie nie musi być trudne, ponieważ aranżacja przestrzeni publicznych to prawdziwe pole do popisu – duże donice są na tyle wszechstronne, że pozwalają jednocześnie zrealizować wiele aspektów: umożliwiają kontakt z naturą, stanowią estetyczny element otoczenia i tworzą miejsce do wypoczynku.

donice tube donicemiejskie.pl aŹródło: www.terraform.pl

Uniwersalność zastosowań gwarantują m.in. pojemniki takie jak Plane Ring, ławka i donica w jednym lub A-malo, duża donica z funkcjonalnością stolika. Aby móc dowolnie i w każdej chwili zmieniać układ dekoracji, warto wybrać donice z polietylenu, które charakteryzuje niska masa własna. Z kolei donice podświetlane są ciekawą alternatywą dla klasycznego oświetlenia miast, a na dodatek niebanalnym nośnikiem reklamowym.

donice plane ring donicemiejskie.pl aŹródło: www.terraform.pl

Ruda Śląska
Autor: GKiOŚ Ruda Śląska

Architektoniczny eksperyment

W aranżacji przestrzeni miejskiej liczą się nie tylko aspekty użytkowe, ale również estetyczne. Duże donice z kolekcji TerraForm to najciekawsze projekty designerów z całego świata. Różnorodność modeli pozwala łatwo dobrać pojemnik stosowny dla danej przestrzeni. Estetyczne kształtowanie i dopełnienie klasycznego układu urbanistycznego gwarantują więc donice z polimerobetonu, a nowoczesną przestrzeń ciekawie dopełnią pojemniki z polietylenu, np. Gianto od Nuno’ni.

donica gianto TerraFormŹródło: www.terraform.pl

Bogata gama donic z najróżniejszych materiałów i o dowolnych kształtach umożliwia swobodne eksperymentowanie z charakterem przestrzeni. Pojemniki mogą być ustawione w większych kompozycjach lub pojedynczo, samodzielnie a także jako element większej większego układu, dopasowane do innych elementów infrastruktury: ławek, latarniami i koszy na odpady.

kwietniki miejskie Terra jesieńŹródło: www.terraform.pl

Zwalczyć szarość

Współczesne metropolie nierzadko są zdominowane przez beton i szarość. Tak powstają funkcjonalne, jednak mało przyjazne dla natury obszary. Chcąc przełamać monotonię tego krajobrazu, warto wprowadzić do niej element roślinny. Odpowiednio ukwiecone designerskie donice z łatwością stworzą przyjazne zakątki, w których można wypocząć, co ważne, spełnią również ważną rolę biologiczną: przyczynią się do regulacji temperatury oraz wilgotności i składu powietrza.

donica Extravase donicemiejskie.plŹródło: www.terraform.pl

Duże donice TerraFormŹródło: www.terraform.pl

donice miejskieŹródło: www.terraform.pl

duże doniceTerraformŹródło: www.terraform.pl

duże donice Źródło: www.terraform.pl

donica gio tondo terraformŹródło: www.terraform.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz