Spacerem po Mariańskim Rynku

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
To wyjątkowe miejsce. Nie dość, że posiada dwa główne place, to jeszcze może poszczycić się wysoką lokatą na liście najludniejszych słowackich miejscowości, a na dodatek na jego mapie znajduje się najdłuższy w kraju deptak. Oto Żylina – słowackie miasto, które właśnie zyskało kolejny wyróżnik: piękne wieże kwiatowe w samym centrum.

YLINA słowacja wieże kwiatowe kwietniki miejskie mała architektura terra 4

Żylina, Słowacja | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

 

Żylina (słow. Žilina) cieszy się popularnością pośród polskich turystów – leży zaledwie 77 kilometrów od Cieszyna, a wygodne połączenia kolejowe dodatkowo zachęcają do odwiedzenia tego urokliwego miasteczka. To pomysł na ciekawy weekendowy wypad. A jest co oglądać!

 

wieże kwiatowe żylina słowacja pop scaled

Żylina, Słowacja | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

 

Na najdłuższym słowackim deptaku znajdują się dwa tętniące życiem place z malowniczymi kamienicami i fontanną. Nie brakuje restauracji z lokalnymi specjałami ani miejsc do wypoczynku. W tym przesiąkniętym wielowiekową historią miejscu wprost nie mogło zabraknąć kwiatowych dekoracji – elementu, który wprowadza kolor i podkreśla urok lokalnego kolorytu.

YLINA słowacja wieże kwiatowe kwietniki miejskie mała architektura terra 20

Żylina, Słowacja | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

 

Wieże kwiatowe znalazły się mięzy innymi w najbardziej reprezentatywnej części miasta – przy schodach łączących oba wspomniane już place. Wieńczący je rynek Mariánske námestie (Rynek/Plac Mariański) również pełen jest roślinnych kompozycji o najróżniejszych odcieniach. Dwumetrowe kaskadowe kwietniki o połówkowej budowie zobaczyć można także przy miejskim ratuszu – co ciekawe, w tym miejscu postawiono na modele „połówkowe”, które można łatwo ustawić bezpośrednio przy ścianie, bez straty miejsca.

Żylina, Słowacja | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

 

Zachęcamy do odwiedzenia słowackiego miasta Żylina – to gratka dla osób ceniących historyczną architekturę, spokój i pozytywną energię, a także estetyczne, kwiatowe dekoracje.

 

Kliknij w miniaturę, bo zobaczyć wieże kwiatowe w słowackim mieście Żylina w pełnej krasie:

Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz