Plebiscyt
Jakie kwiaty kwitną jesienią?

Jakie kwiaty kwitną jesienią?

Tagi: jesień, kwiaty, ogród, rośliny doniczkowe, 4 września 2019


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Może się wydawać, że jesień to głównie ponure dni i obumierające rośliny. Prawda jest zgoła inna – wiele kwiatów kwitnie właśnie teraz!

Przypominamy: jesień w ogrodzie może być równie kolorowa, jak wiosna i lato! Zobaczcie które gatunki kwitną o tej porze roku, przekonajcie się, że w niczym nie są one gorsze od „letnich” roślin – to właśnie one zapewniają nam bogatą paletę barw w ogrodach: od żółci, poprzez pomarańcz, aż do brązów i czerwieni. Nie brakuje różu, fioletów i pośrednich odcieni: jesienny krajobraz wcale nie jest szary…

W centrach ogrodniczych największe triumfy święcą wrzosy – te chętnie wędrują do donic. Przydomowe ogrody zdobią marcinki i chryzantemy, które nadal nie są popularną odmianą dla dekoracji wnętrz. To jednak nie jest pełen zakres roślin kwitnących jesienią – oto kilkoro przedstawicieli pozostałych gatunków:

rośliny kwitnące jesienią

Dalia – zwana również królową jesieni. Nie bez powodu – kwitnie w wielu odcieniach, a w każdym wydaniu prezentuje się równie imponująco.

Begonia stale kwitnąca – jak wskazuje sama nazwa, jej pięknem można cieszyć się od maja aż do nastania pierwszych mrozów. Ciekawy pomysł na ukwiecenie skrzynek kwiatowych.

Kapusta ozdobna – jedyny gatunek kapusty, który uprawia się w celach dekoracyjnych. To jednoroczna roślina, która kwitnie w okresie jesienno-zimowym i osiąga około 30 cm. Oryginalne, zielono-fioletowo-różowe liście doskonale prezentują się na rabacie, w donicy oraz w wieżach kwiatowych.

Konstancin-Jeziorna | Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Jeżówka purpurowa – bylina, która zimuje w gruncie. Jej okres kwitnienia przypada na okres od czerwca do października.

Astry (marcinki) – często spotykane w przydomowych ogródkach. Kwitną obficie, w wielu kolorach i przez długi czas, czym zaskarbiły sobie serca niejednego miłośnika kwiatów.

Kobea pnąca (sępota) – jednoroczne pnącze. Jej okres kwitnienia przypada na okres od lipca do pierwszych przymrozków – to właśnie wtedy liście nabierają pięknego, czerwono-fioletowego koloru. Doskonały pomysł na ukwiecenie pergoli.

Fasola ozdobna – jednoroczne pnącze, które osiąga do 4 m długości. Białe, czerwone lub biało-czerwone kwiat pojawiają się od czerwca do początku października. Często stosowana do dekoracji płotów.

Powojnik – wieloletnie pnącze, które kwitnie od maja do końca września. Kwiaty występują w wielu kolorach, są pojedyncze lub pełne.

Wilec – jednoroczne pnącze, które kwitnie od lipca do końca września. Ma duże, lejkowate kwiaty, które doskonale prezentują się na ogrodzeniach.

Inspirowani, które z jesiennych kwiatów najchętniej zobaczycie w swoim ogrodzie? A może wolicie uprawiać je w domach? Podzielcie się swoją opinią!

Zdjęcia: www.fotolia.com

Zapisz

Zapisz

Zapisz

« »

Dodaj komentarz