Czas na odnawianie lasów – jak pomóc młodym drzewom?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Według ustawodawcy na Lasach Państwowych i właścicielach ciąży obowiązek utrzymania ciągłości użytkowania lasów. Na czym on polega? Przede wszystkim na ponownym zalesieniu wcześniej wykarczowanego terenu, i to w okresie do 2 lat po usunięciu drzewostanu. Jak sprawnie przeprowadzić ten proces?

W myśl ustawy z 1991 roku dozwolone jest (racjonalne) usuwanie drzew dla pozyskania drewna i innych surowców. Podstawowym warunkiem, jakie należy jednak spełnić, jest jednocześnie zapewnienie ciągłości uprawy leśnej w danym miejscu. W okresie nie dłuższym niż 2 lata w miejscu wyciętego drzewa musi pojawić się nowa sadzonka.

hydrogel terra aqua pylisty lasy (1)

Dużą rolę podczas tak zwanych odnowień lasów gra kondycja i ogólny stan nowych roślin. Zapewnienie ciągłości lasów jest niemożliwe w momencie, gdy sadzonki nie są w stanie solidnie zakorzenić się w nowym miejscu. Na stan młodych drzew wpływ ma już ich transport ze szkółki w miejsce docelowe. Aby ograniczyć wysychanie ich odkrytego systemu korzeniowego, warto zamoczyć go w hydrożelu Aqua w postaci pylistej. Ta ekologiczna substancja zapewni roślinie optymalną ilość wody w trakcie transportu, dzięki czemu trafi ona w nowe miejsce w doskonałej kondycji.

hydrogel terra aqua pylisty lasy (3)

Terra Hydrogel Aqua nie przestaje jednak działać w momencie nasadzenia – substancja utrzymuje się na korzeniach i dostarcza do nich wodę również po umieszczeniu w glebie. Efektem zastosowania preparatu już w momencie transportu są zdrowe rośliny i potężne drzewa, które przetrwają dekady.

hydrogel terra aqua pylisty lasy (4)

Najlepszym momentem na odnawianie lasów jest wiosna lub jesień. Tylko wówczas nowe rośliny mają największą szansę na przetrwanie transportu, a następnie pierwszych miesięcy w nowym miejscu. Warto wspomóc ich rozwój i zastosować Terra Hydrogel Aqua w postaci pylistej, by uniknąć ustawowych kar, a jednocześnie podarować całemu otoczeniu piękną, zdrową roślinę, która w kolejnych latach przysłuży się pokoleniom.

hydrogel terra aqua pylisty lasy (2)

Zobacz, jak stosować TerraHydrogelAqua w postaci pylistej:

  1. Przed zasadzeniem rośliny przygotuj dołek (o głębokości przystosowanej do potrzeb konkretnego gatunku)
  2. Połącz TerraHydrogelAqua w postaci pylistej z wodą w odpowiednich proporcjach podanych na opakowaniu
  3. W pojemniku z wodą i hydrogelem zanurz korzenie rośliny. Mieszanka musi dokładnie je oblepić
  4. Umieść sadzonkę w podłożu i zasyp glebą
  5. Obficie podlej! Woda, która dostaje się do gleby, jest wchłaniana przez hydrogel, a następnie cyklicznie oddawana przez okres nawet do 5 lat (wraz z niezbędnymi substancjami odżywczymi)

Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz