Brak roślin w centrum. Co robić?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Choć coraz częściej odchodzi się od brukowania centrów miast na rzecz zazieleniania ich, to jednak nadal istnieją miejsca, w których brakuje roślin. Rynki, place, deptaki… Któż z nas nie zna takiego, na którym dominuje ‘beton’? Nic jednak straconego – istnieją bowiem rozwiązania, z którymi naturalne akcenty mogą również trafić i w takie zakątki, a co najważniejsze: mogą przetrwać w doskonałej kondycji.

Nie wszystko stracone!

Zanim trend zazieleniania przestrzeni publicznych przyjmie się na dobre, a centra naszych miast na stałe pokryją się trawnikami, roślinami ozdobnymi czy drzewami,  minie jeszcze nieco czasu. Nie zawsze przeszkodą jest zła wola lub brak funduszy. Skomplikowana sieć kanalizacyjna, parkingi czy przejścia dla pieszych – to wszystko może skrywać się pod powierzchnią miejskich placów. Nasadzenia jakichkolwiek roślin stają się na tyle utrudnione, aby zarzucić ten pomysł na rzecz innych rozwiązań…. A takowe przecież istnieją!

duza donica miejska doncie miejskie plane ring lux terraform puchov 13 rotated
Púchov, Słowacja | źródło: www.terraform.pl
Gdzie natura nie sięga

Miejsca określane jako „problematyczne” – pozbawione podłoża czy poprzecinane podziemną infrastrukturą wcale nie muszą być trudne do ukwiecenia. Wystarczy przecież postawić na nasadzenia w pojemnikach. Nowoczesne donice miejskie są zgoła inne od tych, jakie znamy z dawnych lat. W przeciwieństwie do dawnych gazonów, są one mobilne i zachwycają solidnym wykonaniem, żywymi kolorami oraz oryginalną formą. Tak jak donica w kształcie misy Plane Ring Lux.

duza donica miejska doncie miejskie plane ring lux terraform puchov 9 rotated
Púchov, Słowacja | źródło: www.terraform.pl
Donice miejskie do zabawy… przestrzenią

Współczesna przestrzeń miejska musi być gotowa na wiele wyzwań: raz staje się tradycyjnym placem, na którym tętni zwyczajne życie, a innego dnia gra rolę sceny i głównego tła dla dożynek czy dni miasta. Właśnie z tego powodu donice miejskie, jakie tu trafiają, muszą być mobilne. W ten sposób przed miastami otwierają się nowe możliwości. Nie tylko opcja ukwiecenia miejsc bez podłoża, ale również szansa na modyfikowanie kompozycji w dowolnym momencie.

duza donica miejska doncie miejskie plane ring lux terraform puchov 6
Púchov, Słowacja | źródło: www.terraform.pl

Donice XXL takie jak pojemnik na kwiaty w kształcie misy – Plane Ring Lux to szansa na wprowadzenie do przestrzeni dużej ilości sadzonek. Wszystko bez naruszania podłoża ani co najważniejsze: bez szkody dla samych roślin.

duza donica miejska doncie miejskie plane ring lux terraform puchov 1 rotated
Púchov, Słowacja | źródło: www.terraform.pl

Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz